اجرای گروه شمس به «اردوان کامکار» تقدیم شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1403

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای گروه شمس به «اردوان کامکار» تقدیم شد

اجرای گروه شمس به «اردوان کامکار» تقدیم شد
اجرای گروه شمس به «اردوان کامکار» تقدیم شد

سهراب پورناظری اجرای گروه «شمس» را به اردوان کامکار تقدیم کرد.

 به گزارش ایسنا، در دومین اجرا از شب‌های بارانا که شامگاه ۲۲ مردادماه در فضای باز کاخ نیاوران برگزار شد، کیخسرو پورناظری و گروه شمس روی صحنه رفتند و تنبورنوازی کردند.

این اجرا سه بخش داشت که در بخش نخست، کیخسرو پورناظری با آیین مشکاتیان بداهه‌نوازی تنبور و ساز کوبه‌ای را اجرا کردند. در بخش دوم، تهمورس و سهراب پورناظری روی صحنه آمدند و سه‌نوازی تنبور با همراهی سازهای کوبه‌ای را اجرا کردند. سپس از آن نیز یک سماع‌گر، گروه را با حرکات خود همراهی می کرد.

پس از استراحتی چند دقیقه‌ای، همنوازی تنبور توسط کل اعضای گروه شمس همراه سازهای کوبه‌ای آغاز شد.

سهراب پورناظری قبل از اجرای تصنیف «مردان خدا پرده پندار دریدند...» گفت: ۹ سال قبل این فرصت را داشتیم که در کاخ سعدآباد همنوازی تنبور را داشته باشیم. در آن زمان، سماع‌گرانی از کشور قونیه حضور داشتند. امشب خیلی خوشحالیم که بعد از سال‌ها دوباره این فرصت برای ما پیش آمد که در هوای آزاد که هم برای شما مطلوب است و هم برای ما، موسیقی اجرا کنیم.

او افزود: در سال‌های اخیر، هنرمندان زیای بوده‌اند که دچار بیماری شده‌اند. یکی از این هنرمندان که سال‌ها با بیماری دست و پنجه نرم کرد، اما خوشبختانه به موسیقی بازگشت اردوان کامکار است که جایگاهش آنچنان که باید، قدر دانسته نمی‌شود، اجرای امشب را می‌خواهم به اردوان کامکار تقدیم کنم.

در این کنسرت هنرمندانی مانند کیخسرو پورناظری، تهمورس پورناظری، سهراب پورناظری، حسین رضایی‌نیا، کاوه گرایلی، آیین مشکاتیان، کیمیا جمشید، علیرضا جوادی، خورشید دادبه، نیکناز میرقلمی و سپند دادبه هنرنمایی کردند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131