بررسی طرح آلبوم اولی‌ها در جایزه باربد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in تازه ها بازدید: 1377

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بررسی طرح آلبوم اولی‌ها در جایزه باربد

بررسی طرح آلبوم اولی‌ها در جایزه باربد
بررسی طرح آلبوم اولی‌ها در جایزه باربد

مهلت ارسال آثار اعلام شد

مدیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اشاره به تغییرات انجام گرفته در جایزه «باربد» تاریخ مهلت ارسال آثار متقاضی شرکت کننده در این بخش را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا نوربخش مدیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر درباره مکانیزم جمع‌آوری آثار برای جایزه‌ باربد گفت: تمامی آثار متقاضی در سبک های مختلف موسیقایی که در فاصله مهر ۹۴ تا مهر ۹۵  تولید شده در بخش جایزه «باربد» سی و دومین جشنواره موسیقی فجر مورد بررسی قرار می گیرد. این در حالی است که علاقمندان برای شرکت در این بخش تا اواسط آذر ماه فرصت دارند آثار خود را به انجمن موسیقی ایران ارسال کنند.

نوربخش در مورد حوزه‌ داوری جایزه‌ باربد اظهار کرد: ما همانند سال گذشته تعدادی از افراد شاخص هر حوزه را برای داوری دعوت می‌کنیم، منتها پارسال داوری ضعف‌هایی داشت که سعی کردیم با گفتگو با کارشناسان و کسانی که نقدی به داوری داشتند نواقص را اصلاح کنیم و تمام سعی‌مان را می‌کنیم تا داوری بدون نقص روال خود را طی کند. به هر ترتیب هدف اولیه‌ ما این بود که جایزه باربد جایگاه و اهمیت خود را پیدا کند، به این دلیل که خلاء آن محسوس بود. ما جایزه‌ای در این زمینه نداشتیم که با اهمیت باشد و بتواند فعالیت‌های موسیقی را تحت تأثیر قرار دهد به همین هدف اولیه‌ ما این است این جایزه بتواند هرچه بیشتر جذاب و با اهمیت شود.

مدیر سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در بخش دیگری از صحبت های خود به اضافه شدن یک بخش جدید به جایزه باربد این دوره از جشنواره اشاره کرد و گفت: نوازندگی، آهنگسازی، خوانندگی و تنظیم بخش هایی بودند که سال گذشته در ردیف برترین های جایزه باربد جشنواره قرار داشت که امسال این بخش ها بیشتر خواهند شد. به عنوان نمونه در این فضا باید بخشی وجود داشته باشد که آلبوم اولی ها یعنی همان هنرمندانی که برای اولین بار اثری را تولید می کنند در جایزه حضور داشته و از شرکت کنندگان حمایت ویژه صورت گیرد تا هم هنرمندان معرفی شده و هم این کار زمینه ساز تولید آثاری بعدی شان باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131