اعتراض به نحوه انتخاب نامزدهای گرمی

Posted in تازه ها بازدید: 1474

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اعتراض به نحوه انتخاب نامزدهای گرمی

اعتراض به نحوه انتخاب نامزدهای گرمی

اعتراض به نحوه انتخاب نامزدهای گرمی
اعتراض به نحوه انتخاب نامزدهای گرمی

جوایز موسیقی «گرمی» از سوی «کانیه وست»، «جاستین بیبر» و «دریک» سه خواننده مورد انتقاد قرار گرفته است.

به گزارش ایسنا، «گاردین» نوشت: «کانیه وست»، «جاستین بیبر» و «دریک» سه موسیقی‌دان نامزد جوایز «گرمی» به‌دلیل عدم تطابق افراد برگزیده با جمعیت موسیقی‌دانان، اعتراض خود را نسبت به این مراسم اعلام کردند.

این سه خواننده که در بخش‌های مختلف «گرمی» شانس دریافت جایزه را دارند، اعلام کردند که این جوایز مطابق کار تمام هنرمندان و نماینده آن‌ها نیست، بخصوص وقتی پای خوانندگان جوان وسط می‌آید. «بیبر» چهار نامزدی در «گرمی» ۲۰۱۷ دارد و «دریک» در هشت بخش نامزد شده،‌ اما ممکن است هیچ‌یک در مراسم اعطای جوایز شرکت نکنند.

«وست» هم به رعایت نشدن تنوع نژادی معترض شده است. او که تا کنون ۲۱ جایزه «گرمی» را گفته، ناراحت است چون به گفته خودش، وقتی در برابر یک خواننده سفیدپوست قرار می‌گیرد، محکوم به شکست می‌شود.

«کانیه وست» گفته بود که اگر «فرانک اوشن» دیگر خواننده سیاه‌پوست آمریکایی، در میان نامزدها نباشد، در مراسم شرکت نخواهد کرد. البته «اوشن» اصلا آلبوم «بلوند» خود را برای شرکت در رقابت‌های «گرمی» عرضه نکرد.

«اوشن» در مصاحبه ماه نوامبر خود گفت: دوران فراساختارهای سیستم جایزه دادن، نامزدی‌ها و سیستم نمایشی گذشته است. ترجیح می‌دهم مثل «کالین کاپرنیک» روی صندلی تماشاچی‌ها بنشینم.

پنجاه‌ونهمین دوره جوایز «گرمی» ۱۲ فوریه با مجری‌گری «جیمر کوردون» برگزار می‌شود. در این دوره از جوایز گرمی حدود ۱۳ هزار نفر از فعالان عرصه موسیقی بیش از ۲۱ هزار قطعه موسیقی متقاضی حضور در این رقایت را بررسی کردند و در نهایت، نامزدهای شاخه‌های گوناگون معرفی شدند.

در این دوره، «بیانسه» با نامزدی در ۹ شاخه در میان نامزدها یکه‌تاز است و پس از او، «دریک»، «ریحانا» و «کانیه وست» هر کدام با هشت نامزدی و «اَدل» نیز با چهار نامزدی در شاخه‌های مهم بهترین آلبوم، ضبط، آهنگ و آلبوم پاپ قرار دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131