آلبوم «نوبانگ ۲» سال ۹۶ ضبط می شود

Posted in تازه ها بازدید: 1361

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آلبوم «نوبانگ ۲» سال ۹۶ ضبط می شود

آلبوم «نوبانگ ۲» سال ۹۶ ضبط می شود

آلبوم «نوبانگ ۲» سال ۹۶ ضبط می شود
آلبوم «نوبانگ ۲» سال ۹۶ ضبط می شود

تشریح برنامه های آینده

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران از تولید، ضبط و انتشار آثار برگزیده جشنواره ملی موسیقی جوان در سال آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام جمالی با اعلام این خبر گفت: توجه به برگزیده‌های این جشنواره که با رأی بزرگ‌ترین و برجسته‌ترین استادان موسیقی کشور انتخاب شده‌اند موضوع بسیار مهمی است، زیرا هنرمندان شرکت کننده  از یک فیلتر داوریِ جدی عبور کرده‌اند که باید به آنها توجه کرد. حوزه توجه به این جوان‌ها نیز شامل سه بخش «آموزش»، «اجرای صحنه‌ای» و «تولید» است.

وی درباره اجرای صحنه‌ای برگزیدگان گفت: امسال آلبوم «نوبانگ ۱» مجموعه‌ای از اجراهای برگزیده‌های دوره‌های قبلی را منتشر کردیم که اجراهای ۱۶ تا ۱۸ بهمن ماه در تالار رودکی نیز بخش اجرای صحنه‌ای همین برگزیده‌هاست، البته نگاهی هم به دانشجویان موسیقی ایرانی در دانشگاه‌ها داشتیم که امسال با دو دانشگاه هنر و دانشگاه گیلان همکاری کردیم و از مسئولان این دو نهاد خواستیم تا دانشجویان برگزیده خود را معرفی کنند. نتیجه این کنسرت‌ها انتخاب تعدادی از جوان‌ها برای تولید آلبوم «نوبانگ ۲» است که سال آینده به ضبط آن خواهیم رسید.

جمالی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی قبل از اجرای صحنه‌ای تصریح کرد: از جناب استاد عبدالنقی افشارنیا خواهش کردیم تا مسئولیت آموزشیِ اجرای صحنه‌ای گروه سنی «ب» و «ج» را برعهده بگیرند که جلساتی را با دوستان برگزار می‌کنند و کارهای آموزشی را انجام می‌دهند. از طرفی هم از آقای جهانشاه صارمی، مؤسس مرکز موسیقی نهفت، با توجه به تجربه‌ بیست‌ ساله‌ درخشان‌شان در زمینه‌ آموزش گروه‌نوازی به نوجوانان خواستیم تا بخش گروه‌نوازی گروه سنی الف را نیز برعهده بگیرد.

مدیرعامل انجمن موسیقی ایران درباره‌ اهمیت پایداری این قبیل فعالیت‌ها عنوان کرد: باید برای مجموع این برنامه‌ها مکانیسمی طراحی شود تا پایدار بماند و یک‌ساله نباشد، چرا که برنامه‌ریزیِ یک‌ساله پاسخگو نخواهد بود. من بر این باورم باید چند سال این برنامه‌ها ادامه داشته باشد تا تبدیل به نهاد یا سازمانی بشود که مسائل مربوط به موسیقی جوان را حمایت و هدایت کند. به هر صورت همکاری اساتید و استادان برجسته در این حوزه واقعاً جای تقدیر و تشکر دارد. در تمام این سال‌ها اگر حضور این عزیزان نبود جشنواره‌ جوان به این بالندگی و افتخار نمی‌رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131