حسین طیبی، نوازنده لله وا مازندران درگذشت

Posted in تازه ها بازدید: 2129

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حسین طیبی، نوازنده لله وا مازندران درگذشت

حسین طیبی، نوازنده لله وا مازندران درگذشت

حسین طیبی، نوازنده لله وا مازندران درگذشت
حسین طیبی، نوازنده لله وا مازندران درگذشت

استاد حسین طیبی، نوازنده مطرح لله وا (ساز نی مازندرانی)، یکی از مطرح ترین هنرمندان موسیقی استان مازندران، شامگاه جمعه، ششم اسفند ماه نود و پنج، دار فانی را وداع گفت.

طیبی در بخش دودانگه شهرستان ساری، مرکز استان مازندران به دنیا آمد. وی از 34 سالگی در رادیو ساری به نوازندگی مشغول شد و در بسیاری از جشنواره های داخلی و خارجی، شرکت کرده و صاحب جوایز بسیاری نیز شد.

استاد حسین طیبی، در سال 1364 نشان درجه دو هنری و در سال 1380 نشان درجه یک هنری را نیز دریافت کرده بود. وی از سال 1364 به منظور حفظ و اشاعه موسیقی مازندران و ساز لله وا، در فرهنگخانه مازندران در شهر ساری مشغول به تدریس شده بود.

موسیقی هنری ایران، درگذشت استاد حسین طیبی را به جامعه موسیقی کشور، مازندران و خانواده محترم طیبی تسلیت می گوید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131