مسعود شعاری:شفاف سازی در دستور کار است/ جلسه برای تعیین مدیر عامل خانه موسیقی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 828

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مسعود شعاری:شفاف سازی در دستور کار است/ جلسه برای تعیین مدیر عامل خانه موسیقی

مسعود شعاری:شفاف سازی در دستور کار است/ جلسه برای تعیین مدیر عامل خانه موسیقی
مسعود شعاری:شفاف سازی در دستور کار است/ جلسه برای تعیین مدیر عامل خانه موسیقی

عضو جدید هیات مدیره خانه موسیقی با اشاره به لزوم همدلی و مودت اهالی موسیقی، شفاف سازی درباره فعالیت های این مجموعه صنفی را یکی از مهم ترین اولویت های هیات مدیره دوره جدید ارزیابی کرد.

مسعود شعاری نوازنده و آهنگساز موسیقی که طی روزهای گذشته به عنوان عضو جدید هیات مدیره خانه موسیقی انتخاب شد، درباره مهم ترین اولویت ها و رویکردهای هیات مدیره در دوره جدید بیان کرد: به هرحال هم موسیقی و هم جامعه موسیقی اساسا به خودی خود با مشکلات زیادی مواجه است که فکر می کنم رفع این موانع و مشکلات در هر اموری نیازمند حضور همه جانبه اهالی موسیقی است به همین جهت مهم ترین رویکردی که می تواند در همین ابتدا مورد توجه اعضای هیات مدیره قرار گیرد ایجاد این همدلی و برابری به معنای مطلق کلمه است که امیدوارم بتوانیم به آن دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اصولا مسایل حقوقی که در حوزه موسیقی  موجود است بستگی زیادی به نوع فعالیت های خانه موسیقی دارد که به طور حتم سختی و مشکلات زیادی هم بر سر راه پیگیری این حقوق وجود داشته و دارد بنابراین آنچه لازم است تا در این دوره به آن توجه بیشتری کنیم بررسی دقیق این مصائب است.

وی متذکر شد: به هر حال در این راه برای برخی از دوستان و هم صنفان ما نیز ابهاماتی وجود دارد که باید هرچه زودتر نسبت به رفع کامل این ابهامات صنفی و حقوقی اقدامات کاربردی را انجام داد و مطمئن باشید اگر در این فضا شفاف سازی وجود داشته باشد، وضعیت موجود نیز بهتر می شود.

عضو جدید هیات مدیره خانه موسیقی تصریح کرد: فضای موسیقی در سال های اخیر به شدت نیازمند همدلی و شفاف سازی میان هنرمندان است بنابراین همین نشست های ماهانه ای که در خانه موسیقی برگزار می شود به خودی خود می تواند محل مناسبی برای رفع ابهامات و صحبت های منطقی به دور از حاشیه های رایج  و هر گونه شخصی نگری باشد که امیدوارم در این دوره بتوانیم با ایجاد چنین فضایی در راهگشایی امور صنفی مربوط به موسیقی تلاش هایی را انجام دهیم؛ موضوعاتی که به طور حتم در آن اختلاف نظرهایی وجود دارد اما به هر ترتیب من امیدوارم  در این دوره تمامی امور در سایه مودت و دوستی پیش برود.

شعاری در پایان درباره زمان انتخاب مدیرعامل جدید خانه موسیقی نیز توضیح داد: هنوز در این رابطه تصمیم گیری نشده اما به زودی جلسه ای را برای تعیین مدیرعامل جدید خانه موسیقی برگزار می کنیم.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131