مرادخانی در گفت‌وگو با ایسنا: شجریان هوشیار است

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 805

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مرادخانی در گفت‌وگو با ایسنا: شجریان هوشیار است

مرادخانی در گفت‌وگو با ایسنا: شجریان هوشیار است
مرادخانی در گفت‌وگو با ایسنا: شجریان هوشیار است

معاون امور هنری وزیر ارشاد، شایعه‌های اخیر مبنی بر به کما رفتن محمدرضا شجریان را تکذیب کرد و از آخرین اوضاع جسمی او گفت.

علی مرادخانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پس از انتشار شایعات اخیر، با نزدیکان ایشان صحبت کردم. حال استاد شجریان خوب است؛ او هوشیار است و مشکلی نیست.

حمیدرضا نوربخش - مدیرعامل خانه موسیقی - نیز که از دوستان محمدرضا شجریان است به ایسنا گفت: با همایون شجریان صحبت کردم و او خبر به اغما رفتن پدرش را تکذیب کرد.

این خواننده ادامه داد: این شایعه ساعت ٤ صبح به وقت آمریکا مطرح شد که ارسال چنین خبری در این مقطع زمانی دور از ذهن است.

شاهرخ تویسرکانی نیز که سال‌ها به‌عنوان خبرنگار و فعال حوزه موسیقی کار کرده است، به‌عنوان یکی از نزدیکان استاد شجریان به ایسنا گفت: در تماسی که ۲۲ تیرماه با داماد استاد شجریان داشتم، خوشبختانه متوجه شدم که در کما نیست و درمانش را ادامه می‌دهد.

او اظهار کرد: خدا را شکر هیچ‌کدام از خبرهای منتشرشده مبنی بر به کما رفتن استاد شجریان صحت ندارد.

تعدادی دیگر از نزدیکان استاد شجریان نیز در گفت‌وگو با ایسنا تاکید کردند که حال استاد آواز ایران تغییری نکرده و او همچنان در حال طی کردن روند درمان خود است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا شجریان در پیام ویدئویی خود به‌مناسبت فرارسیدن عید نوروز و آغاز سال ۱۳۹۵، با چهره‌ای متفاوت در فضای مجازی دیده شد و برای نخستین‌بار از بیماری‌اش سخن گفت: «من سال‌هاست با یک مهمان پانزده ساله‌ای آشنا هستم و دیگر با همدیگر دوست شده‌ایم و الان هم من به‌خاطر او اینجا ایستاده‌ام و طبق دستور پزشکم موهای سرم را هم کوتاه کرده‌ام. چند وقت دیگر اینجا هستم چون در اینجا آرامش دارم و بعد از آن به‌سراغ شما خواهم آمد و کارهای‌ هنری‌ام را دنبال خواهم کرد. لازم می‌دانم در این لحظه از دو دوست دیرینه‌ام محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان که بسیار دوست‌شان دارم و دلم برای‌شان تنگ شده است، یاد کنم و بگویم که دلم برای‌شان تنگ شده است». این استاد آواز در ماه‌های گذشته برای پیگیری درمانش در خارج ایران بوده است.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131