علیرضا افتخاری برای آن ۲۳ نفر خواند/ دیدار در پاریز

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 1022

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

علیرضا افتخاری برای آن ۲۳ نفر خواند/ دیدار در پاریز

علیرضا افتخاری برای آن ۲۳ نفر خواند/ دیدار در پاریز
علیرضا افتخاری برای آن ۲۳ نفر خواند/ دیدار در پاریز

علیرضا افتخاری خواننده موسیقی ایرانی همزمان با مراسم تجلیل از بیست و سه آزاده ایرانی یک قطعه با آهنگسازی عماد توحیدی را اجرا کرد.

علیرضا افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری این مراسم که روز ۳۱ تیر ماه در شهر پاریز کرمان برپا شد، توضیح داد: پنجشنبه ۳۱ تیرماه اولین همایش تجلیل از ۲۳ اسیر نوجوان ایرانی که در دوران هشت سال دفاع مقدس در بند رژیم بعثی قرار گرفته بودند با حضور وزیر دفاع در شهر پاریز کرمان برگزار شد و بنده این توفیق را پیدا کردم که به آهنگسازی عماد توحیدی سرود «آن بیست و سه نفر» را برای مخاطبان اجرا کنم.

به گفته وی، بهانه برگزاری این مراسم در شهر پاریز شهید عباس سعادت یکی از آن ۲۳ اسیر نوجوان بود که در جنگ تحمیلی به اسارت گرفته شده بود.

وی ادامه داد: حضور این ۲۳ اسیر نوجوان ایرانی در زمان جنگ که حالا همگی آنها مردانی سالخورده و موسپید هستند برای من دارای ارزش زیادی است و هیچ گاه نمی توانم این مراسم را فراموش کنم. این افراد از معدود افرادی هستند که آن مهمانی صدام را از نزدیک دیدند و خوب می دانند که در آنجا صدام چه بازیگری هایی را از خود ارائه داده بود. همین موضوع به خودی خود می تواند بهانه ارزشمندی برای تولید اثر موسیقایی باشد که هم برای من و هم برای تولیدکنندگان اثر افتخار بزرگی بود.

این خواننده موسیقی ایرانی در پایان صحبت های خود بیان کرد: خدمت به ایثارگران، آزادگان و شهدای گرانقدر هشت سال دفاع مقدس برای من وظیفه ای است که انجام آن را امری واجب می دانم و امروز بسیار خوشحالم که چنین سرودی ساخته شد و من در گرمای خرما پزان کرمان این افتخار را داشتم تا در خدمت این عزیزان برای اجرای سرود «آن بیست و سه نفر» باشم.

علیرضا افتخاری چندی پیش هم قطعه «مدافعان حرم» را در پاسداشت سربازان و شهیدان مدافع حرم خوانده بود که این قطعه نیز با استقبال مخاطبان مواجه شده بود.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131