گروه موسیقی برافشان به یاد محمدرضا لطفی روی صحنه‌ رفت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 1162

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

گروه موسیقی برافشان به یاد محمدرضا لطفی روی صحنه‌ رفت

گروه موسیقی برافشان به یاد محمدرضا لطفی روی صحنه‌ رفت
گروه موسیقی برافشان به یاد محمدرضا لطفی روی صحنه‌ رفت

گروه موسیقی «برافشان» به خوانندگی غلامرضا رضایی و سرپرستی هامان خلیلی در دوشب گذشته در فرهنگسرای نیاوران به صحنه رفت.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، این کنسرت اردیبهشت امسال  به مدت دو شب در ساری اجرا شده بود  و رپرتوار آن در آواز اصفهان و  دستگاه چهارگاه انتخاب شده بود. گروه موسیقی برافشان در بخش آوازاصفهان قطعات قدما را اجرا کرد و در دستگاه چهارگاه قطعاتی به آهنگسازی هامان خلیلی یعنی سرپرست و آهنگساز گروه اجرا شد.

همچنین در بخش اصفهان قطعاتی چون پیش درامد اصفهان از علی اکبرشهنازی، سه تصنیف قدیمی و یک رنگ از علی اصغر بهاری اجرا می شود. همچنین در بخش چهارگاه قطعاتی چون پیش درامد،چهارمضراب،تصنیف مخالف،تصنیف شوریده اجرا شد.

در گروه برافشان علاوه بر هامان خلیلی به عنوان آهنگساز نوازنده تار وسرپرست و همچنین  غلامرضا رضایی به عنوان خواننده ، هنرمندانی چون وحیدربیع پور(دف ودایره)، پویالقایی(رباب)، نیره فخری(عود)، مهدی ولی زاده(نی)، فریماموفقی(کمانچه)، مهدی دریاباری(تار)، سهیل اله دادیان(تمبک)، مرجان راغب(سنتور)، چکادفشارکی(کمانچه)، فرزادموسوی(بم تارحضور داشتند.

بر اساس این گزارش، گروه برافشان طی دو شب کنسرت خود پذیرای هنرمندانی چون حمید متبسم،پشنگ کامکار،سهیل محمودی،هوشنگ مرادی کرمانی،بیژن بیژنی،اسرافیل شیرچی،سیما مافی ها، فاضل جمشیدی و ... بودند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131