آخرین وضعیت جسمی عبدالوهاب شهیدی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 1373

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آخرین وضعیت جسمی عبدالوهاب شهیدی

آخرین وضعیت جسمی عبدالوهاب شهیدی
آخرین وضعیت جسمی عبدالوهاب شهیدی

معاون هنری ارشاد به عیادت رفت

صبح امروز ۴ مرداد علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت از عبدالوهاب شهیدی عیادت کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز ۴ مرداد علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس هیات امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت، سید عباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به همراه سیدعباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و حسن مهرجردی مشاور معاون امور هنری ارشاد به عیادت عبدالوهاب شهیدی از هنرمند موسیقی و از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت رفتند.

عبدالوهاب شهیدی پیشکسوت ۹۴ ساله موسیقی چند روزی است به علت نارسایی قلبی در بیمارستان دی تهران بستری است. علی مرادخانی پس از عیادت از این هنرمند اظهار کرد: امروز عیادتی با استاد ارجمند عبدالوهاب شهیدی داشتیم، ایشان به دلیل نارسایی هایی که در قلب برایشان به وجود آمده دچار مشکلاتی شده اند.

وی افزود: با توجه به ملاقاتی که امروز انجام شد به حمدالله همه چیز از جمله وضعیت درمانی، رسیدگی های پزشکی و فعالیت های کادر درمانی در شرایط خوبی قرار دارد، رییس بیمارستان نیز در این ملاقات حضور یافت و مباحث اصلی را در رابطه با مسائل درمانی استاد مطرح کردیم و اعلام داشتیم همه امکانات مورد نیاز را به حد توانمان آماده خواهیم کرد.

مرادخانی ادامه داد: به زودی دستگاه مورد نیاز این هنرمند برای عمده مشکل ایشان که نبود نظم در ریتم ضربان قلب است، توسط موسسه هنرمندان پیشکسوت تهیه خواهد شد. ایشان از سرمایه های ملی این کشور هستند که در تاریخ هنر باید سالیان سال بگذرد تا نمونه این عزیزان دوباره پا به عرصه گذارند، من امیدوارم که به زودی و از طریق فعالیت های موسسه هنرمندان پیشکسوت و پشتیبانی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق حمایت از هنرمندان به زودی شاهد بازیابی سلامت این استاد گرانقدر باشیم.

در این عیادت حسین امامی رییس بیمارستان دی و شاهرخ شهیدی فرزند عبدالوهاب شهیدی نیز حضور داشتند.

عبدالوهاب شهیدی متولد ۱۳۰۱ درمیمه اصفهان خواننده در سبک سنتی ایرانی، آهنگساز، استاد آواز و نوازندهٔ عود است. او از اوایل دهه ۱۳۲۰ فعالیت هنری خود را با فراگیری آواز، سنتور و عود نزد اسماعیل مهرتاش آغاز کرد. در کارنامه این هنرمند که به جز آواز و آهنگسازی نوازنده ای منحصر به فرد در ساز عود است، سابقه همکاری فراوان با استادانی همچون جلیل شهناز، فرامرز پایور، اصغر بهاری، حسین تهرانی، رحمت‌الله بدیعی، حسن ناهید و محمد اسماعیلی وجود دارد.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131