اجرای گروه ترنج برای بانوان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 1205

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای گروه ترنج برای بانوان

اجرای گروه ترنج برای بانوان
اجرای گروه ترنج برای بانوان

گروه موسیقی ترنج ویژه بانوان روز دوشنبه 11 مرداد ماه، ساعت ٢١ در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایلنا، گروه موسیقی ترنج با بیش از 7  سال سابقه هنری و اجرا در تهران و شهرستان‌هایی همچون ماهشهر، عسلویه، سیرجان و خارک نخستین تجربه حضور در فرهنگسرای نیاوران را پیش روی خود می‌بیند.

مریم نیک‌بین (سرپرست گروه ترنج) با بیان اینکه در این اجرا سعی شده گلچینی از قطعات خاطره‌انگیزه محلی و فولکلور انتخاب شود، اظهار داشت: امیدواریم اجرای خوب و جذابی برای مخاطبین داشته باشیم با قطعاتی که بخشی از آنها را برزو امیری و تعدادی را نیز سونیا نظامی تنظیم کرده‌اند.

 وی افزود: گروه ترنج 15 قطعه با اسامی کوچه لر، لیلا، رعنا، بار و یار و جومه نازنجیچو، بی‌قرار، گل گل، شب مهتاب، بلال بلالم و بیا بریم دشت را اجرا می‌کند. همچنین نغمه اعلامی با ساز سنتور، سونیا نظامی با کمانچه، آنیتا صادقی با ساز تار، سمیرا مهر افشا و مارال خلیلی با سازهای کوبه‌ای تنبک، دف و دایره گروه را همراهی خواهند کرد.

علاقمندان جهت تهیه بلیت این کنسرت می‌توانند به سایت ایران کنسرت یا گیشه فرهنگسرای نیاوران مراجعه نمایند.

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131