رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in موسیقی سنتی بازدید: 751

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود

رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود

رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود
رادیو فرهنگ مهمان حسین دهلوی می شود

رادیو فرهنگ ۸ مهرماه در برنامه «نام آوران ایران زمین» به محضر حسین دهلوی نوازنده و آهنگساز پیشگام موسیقی ایرانی می رود و با وی به گفتگو می نشیند.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه «نام آوران ایران زمین» هر پنجشنبه ساعت ۲۱ از گروه تاریخ و اندیشه پخش می شود و به گفتگو با چهره های فرهنگی و تاثیرگذار در حوزه های مختلف هنری و علوم انسانی اختصاص دارد.

در برنامه این هفته به مناسبت سالروز تولد حسین دهلوی، رادیو فرهنگ میزبان این استاد بزرگ موسیقی می شود و با وی گفتگوی اختصاصی خواهد داشت.

حسین دهلوی هفتم مهر ماه سال ۱۳۰۶ در تهران متولد شد، وی آموزش موسیقی را در پنج سالگی نزد پدرش معزالدین دهلوی که از شاگردان مرحوم علی اکبرخان شهنازی نوازنده و ردیف دان نامدار تار و فرزند میرزا حسینقلی بود، آغاز کرد ولی چندان دوامی نیاورد و دهلوی کودک بعد از رها کردن این ساز در ۹ سالگی و به تشویق مادرش به سمت ساز ویولن و آموزش آن نزد پدرش رفت. دهلوی دوره اول ویولن را نزد پدر فراگرفت و سپس دوره دوم (ردیف راست کوک) را نزد ابوالحسن صبا گذرانید و وارد هنرستان موسیقی شد و از آن پس به فراگیری علمی موسیقی گرایش پیدا کرد.

کارشناس مجری این برنامه علی عظیمی نژادان و تهیه کننده آن رکسانا حمیدی است که پنجشنبه ها از رادیو فرهنگ روی موج اف ام ردیف ۱۰۶ و ای ام ردیف ۵۸۵ پخش می شود.