جشنواره موسیقی از امروز آغاز می شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی بازدید: 1050

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جشنواره موسیقی از امروز آغاز می شود

واحد مرکزی خبر، همشهری:هجدهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از غروب امروز، چهارشنبه بیست و سوم بهمن هشتاد و یک، آغاز به کار می کند و هفتاد گروه موسیقی از داخل و خارج از کشور از عید قربان تا عید غدیر به اجرای تازه ترین آثار خود می پردازند. حضور چهره های پیشکسوتی چون فرهنگ شریف، جلال ذوالفنون و محمد موسوی و نیز چهره های نامی موسیقی سنتی همانند عبدالحسین مختاباد، حسام الدین سراج و کیوان ساکت و نیز دو ارکستر ملی و سمفونیک و اجراهای شاخص ترین های نواحی ایران، این جشنواره را به گلچینی از انواع موسیقی تبدیل کرده است. اگر چه در این جشنواره نیز همانند جشنواره گذشته از حضور موسیقی پاپ و سردمداران آن خبری نیست، اما حضور گروهی از نخبگان موسیقی سنتی و نواحی و برنامه های متنوع سبب شده است تا این جشنواره نیز استقبال شهروندان تهرانی را در پی داشته باشد، به خصوص که دو جشنواره تئاتر و سینما به پایان رسیده و علاقه مندان هنر می توانند جدی تر به برنامه های جشنواره موسیقی و استفاده از آنها بیندیشند.
از جمله بخشهای دیگر جشنواره امسال حضور چهره های شاخص موسیقی بانوان است که در نخستین اجرای تالار وحدت (ساعت
هفده) اجرای برنامه دارند. خاطره پروانه و پری زنگنه از جمله شاخصهای موسیقی بانوان هستند که برنامه های ویژه بانوان را اجرا می کنند.
در مجموعه سالنهایی که به جشنواره موسیقی فجر اختصاص یافته سالن میلاد غایب است، اما یک نوبت به اجراهای تالار وحدت اضافه شده است، تا خلاء این سالن نیز به نوعی پر شود، ضمن آنکه سالن دانشگاه هنر نیز به مجموعه سالن
های جشنواره موسیقی اضافه شده است. تالار ارسباران (فرهنگسرای هنر)، فرهنگسرای ورزش (بهمن)، سالن رودکی و خانه هنرمندان از دیگر سالنهایی هستند که در آنها موسیقی اجرا می شود.
اجرای برگزیدگان بخش مسابقه موسیقی جوان و موسیقی نواحی به همراه پنج سخنرانی پژوهشی در خانه هنرمندان از دیگر برنامه های جشنواره موسیقی فجر امسال است
.

بیست و سوم بهمن ماه هشتاد و یک