ثبت‌نام ۱۸۱ گروه برای شرکت در جشنواره موسیقی فجر

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی 94 بازدید: 2543

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

ثبت‌نام ۱۸۱گروه برای شرکت در جشنواره موسیقی فجر

موسیقی هنری ایران: ۱۸۱ گروه برای شرکت در بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر ثبت‌نام کردند.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، با اعلام پایان فراخون بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، ۱۸۱ گروه تقاضای خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده یا فرم ثبت‌نام تحویل داده‌اند در حالی که این آماردر سال گذشته ۱۳۰ گروه بوده است.

در بخش رقابتی این جشنواره ۷۹ اثر به دبیرخانه ارسال شده است، دربخش رقابتی کلاسیک ایرانی ۴۹ گروه، بخش رقابتی کلاسیک غیر ایرانی ۱۴ گروه و در بخش رقابتی آواز جمعی ۷۰ گروه بوده است.

بخش آهنگسازی این جشنواره در مجموع ۱۰۲ اثر به دبیرخانه ارسال شدهاست که در بخش آهنگسازی کلاسیک غیر ایرانی ۴۰ اثر، پایان‌نامه‌ها ۲۳ اثر، بخش موسیقی ایرانی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ۳۹ اثر از سراسر کشور برای شرکت در این جشنواره نام‌نویسی کرده‌اند.

تعداد گروه‌های متقاضی شرکت در بخش رقابتی بیست وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری دارد. آمار اعلام شده براساس ثبت‌نام گروه‌های موسیقی داخلی است و تعداد گروه‌های شرکت کننده از سایر کشورهای جهان به زودی اعلام خواهد شد.

بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر به دبیری «حسن ریاحی»از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه  سال ۱۳۹۰ در تهران و چند شهرستان برگزار می‌شود.

یازدهم دی ماه نود

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131