دومین روز جشنواره موسیقی فجر تالارها میزبان چه اجراهایی هستند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 2663

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دومین روز جشنواره موسیقی فجر تالارها میزبان چه اجراهایی هستند

دومین روز جشنواره موسیقی فجر تالارها میزبان چه اجراهایی هستند
دومین روز جشنواره موسیقی فجر تالارها میزبان چه اجراهایی هستند

موسیقی هنری ایران: در دومین روز اجراهای جشنواره موسیقی فجر، چهار کنسرت در تالارهای وحدت و رودکی روی صحنه می‌روند.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، تالار رودکی 22 بهمن‌ماه میزبان دالیبور کاروای، هنرمندی از کشور اسلواکی است که رسیتال ویولن اجرا می‌کند. این کنسرت در ساعت 18:15 آغاز خواهد شد.

تالار وحدت نیز با دو اجرا مخصوص بانوان و کنسرت ارکستر پارس دومین روز جشنواره موسیقی فجر را پشت سر خواهد گذاشت.

در ساعت 15:30 خواننده پیشکسوت ایرانی، پری زنگنه با گروه «مهرنوا» روی صحنه می‌رود. اعضای این گروه شامل نازلی بخشایش (پیانو)، سوگل شیری (ویولنسل)، نیلوفر ابراهیمی (فلوت)، هیلا فیض‌پور (تار)، نازنین غنی‌زاده (کمانچه) و نازنین پدرثانی (سازهای کوبه‌ای) است. به علاوه گروه همخوانان و گروه همخوانان کودک آن‌ها را در این اجرا همراهی خواهند کرد.

سپس آرزو علیوا از کشور جمهوری آذربایجان کنسرتی را در ساعت 18:15 اجرا می‌کند. سمیرا جلیلوا و زرگلام جعفروا در این کنسرت با او به هنرنمایی می‌پردازند.

در ساعت 21 نیز ارکستر پارس به رهبری ناصر نظر برنامه خود را اجرا می‌کند. رهبر گروه کر این ارکستر علیرضا شفقی‌نژاد است. رهبر گروه هارپ، فتانه شاهین و رهبر گروه‌نوازی ایرانی نیز گلنوش صالحی است.

سی‌ویکمین دوره جشنواره موسیقی فجر از 21 بهمن‌ماه با اجرای ارکستر سمفونیک تهران به‌شکل رسمی آغاز شد و تا اول اسفندماه ادامه خواهد داشت.

بیست و دوم بهمن نود و چهار

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131