برنامه تلویزیونی دستان و پوشش جشنواره موسیقی فجر

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 3000

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

برنامه تلویزیونی دستان و پوشش جشنواره موسیقی فجر

برنامه تلویزیونی دستان و پوشش جشنواره موسیقی فجر
برنامه تلویزیونی دستان و پوشش جشنواره موسیقی فجر

موسیقی هنری ایران: وحید رستگاری با استقرار تیمش در تالار وحدت هرشب جشنواره موسیقی فجر را با برنامه «دستان» روی آنتن رادیو فرهنگ می برد.

وحید رستگاری تهیه‌کننده برنامه رادیویی «دستان» به خبرنگار مهر گفت: این برنامه با آغاز جشنواره موسیقی فجر هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن رادیو فرهنگ می رود. کسانی که در این کار ما را یاری می کنند همان گروه برنامه موسیقی «نیستان» هستند که در این ۱۰ شب دست اندرکاران «دستان» شده اند.

وی افزود: عوامل این برنامه هر شب در تالار وحدت حضور دارند تا بتوانند به صورت جامع و کامل اخبار این حوزه را پوشش دهند. در بخش گزارش، ندا رادمهر وصف حال کامل از گروه هایی که به اجرای کنسرت می پردازند بیان می کند و تمرین هایشان را پوشش می دهد.

رستگاری با اشاره به حضور فرنوش تدین در بخش تحلیل اظهار کرد: در بخش تحلیل، عملکرد گروه ها و هنرمندان موسیقی توسط کارشناسان تحلیل می شود و نقاط ضعف و قوت شان مورد ارزیابی قرار می گیرد. احمد مهدی رهبر گروه کر به عنوان کارشناس مجری و محمدامین میراحمدی از دیگر کارشناسانی است که ما را در این برنامه یاری می کنند.

وی بیان کرد: هر شب از هنرمندانی که در جشنواره موسیقی فجر به اجرای کنسرت می پردازند گفتگوهای شنیدنی و متنوعی تهیه خواهیم کرد و همچنین شنوندگان موسیقی نیز نظرات و پیشنهادهایشان در برنامه «دستان» منعکس می شود.

این تهیه کننده رادیو گفت: از سال ۷۸ با تهیه برنامه تخصصی موسیقی در رادیو هستم و از سال ۷۹ برنامه «نیستان» را روی آنتن برده ایم. دغدغه من حضور این برنامه در رادیو است و هیچوقت تمایلی به ارایه برنامه موسیقی در تلویزیون نداشتم.

بیست و پنجم بهمن نود و چهار

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131