جدول جشنواره موسیقی فجر به هم ریخت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 2606

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

جدول جشنواره موسیقی فجر به هم ریخت

جدول جشنواره موسیقی فجر به هم ریخت
جدول جشنواره موسیقی فجر به هم ریخت

موسیقی هنری ایران: در حالی که کنسرت کاوه یغمایی در سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر لغو شد، برگزاری کنسرت شجاعت‌خان نیز در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، کنسرت کاوه یغمایی که یکی از پرفروش‌ترین اجراهای جدول سی‌ویکمین جشنواره موسیقی فجر بود، بامداد روز ٢٥ بهمن‌ماه اعلام شد دو اجرای روز دوشنبه 26 بهمن این هنرمند موسیقی پاپ لغو شده است؛ تا سکوت هنری او در ایران باز هم ادامه یابد.

علت لغو این اجرا، خواست خود هنرمند اعلام شد.

همچنین، تا لحظه مخابره این گزارش، برگزاری کنسرت شجاعت‌خان، سی‌تار نواز مطرح هندی که طبق جدول، عصر روز یکشنبه 25 بهمن باید روی صحنه می‌رفت، در جشنواره موسیقی فجر، در هاله‌ای از ابهام است.

گویا برای این نوازنده‌ی بنام هندی هنوز روادید لازم برای ورود به ایران صادر نشده است.

با این وصف، دو بخش مهم از جدول سی و یکمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، در ابهام می‌ماند.

بیست و پنجم بهمن نود و چهار

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131