در جستجوی صدا

اجرای آثار آهنگسازان ایرانی در لهستان

اجرای آثار آهنگسازان ایرانی در لهستان اجرای آثار آهنگسازان ایرانی در لهستان

اجرای آثار آهنگسازان ایرانی در لهستان/موزیسین‌های ایرانی در کراکوو روی صحنه می‌روند

جمعی از موزیسین‌های ایرانی برای اجرای چند کنسرت راهی لهستان خواهند شد تا آثار آهنگسازان کشورمان را در قالب پروژه "در جستجوی صدا" از ۳۰ شهریور تا ۹ مهر در شهر کراکوو روی صحنه ببرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "در جستجوی صدا" نام پروژه‌ای است که توسط کاتیا فینر و سروش زالی (پیانیست و دانش آموخته آکادمی ملی موسیقی اوکراین) تعریف و تاسیس شده است تا موسیقی ملل مختلف در لهستان شنیده و اجرا شود.

در برنامه امسال این طرح، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان گروه موسیقی دانشکده هنر (آژاد تهران مرکز) با هدایت فرزین طهرانیان و همراهی کورش متین به اجرای کنسرت خواهند پرداخت.

این کنسرت‌ها از ۳۰ شهریور تا ۹ مهر در شهر کراکوو لهستان روی صحنه می‌رود و آثاری از مهران روحانی، احسان صبوحی، امیروف، جواد معروفی، چکنواریان، پرویز مشکاتیان و همچنین یک اثر از ساخته‌های کورش متین برای گیتار و سنتور، در کنار آثاری از آهنگسازان بزرگ جهان توسط این گروه ایرانی اجرا خواهند شد.

همه کنسرت‌ها با تکنوازی سنتور کورش متین آغاز خواهند شد و با یک اثر دستگاهی ایرانی به پایان خواهند رسید. در این اجرا همچنین؛ دوئت برای دو گیتار اثر احسان صبوحی توسط محسن قلی پور و فرزین طهرانیان همچنین سونات برای گیتار و فلوت اثر مهران روحانی توسط فرزین طهرانیان و ناهید موفقی اجرا خواهند شد.

قطعه پرواز ساخته کورش متین که براساس اثری با همین نام از استاد هرمزی، که برای گیتار و سنتور نوشته شده است، نیز برای اولین بار در این کنسرت‌ها شنیده خواهند شد.

چند قطعه از ساخته‌های امیرف توسط فرزانه یغمایی و ناهید موفقی و چند اثر هم برای پیانو سولو از آهنگسازان ایرانی و ارمنی توسط میلاد محسنیان از دیگر اجراهای این کنسرت‌هاست.

دوئت‌های گیتار کلاسیک از چند آهنگساز فرانسوی معاصر و برخی آثار کلاسیک نیز در کنار آثار آهنگسازان ایرانی به صدا درخواهند آمد.

در این گروه فرزین طهرانیان (نوازنده گیتار و استاد دانشگاه)، کورش متین (نوازنده سنتور آهنگساز و استاد دانشگاه)، محسن قلی‌پور (نوازنده گیتار کلاسیک)، فرزانه یغمایی (نوازنده پیانو)، ناهید موفقی (نوازنده فلوت)، میلاد محسنیان (نوازنده پیانو) از گروه موسیقی دانشکده هنر و  سیاوش اسماعیلی (نوازنده تار و مدرس دانشگاه) و مهرگان زالی (آواز ایرانی) حضور خواهند داشت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آیا میدانید

 • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

  ساز مورد علاقه خود را انتخاب کنید

  چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

 • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

  چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131