وسایل مهدی خالدی، فریدون حافظی و بیژن ترقی در موزه موسیقی

Posted in تازه ها بازدید: 1506

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

وسایل مهدی خالدی، فریدون حافظی و بیژن ترقی در موزه موسیقی

وسایل مهدی خالدی، فریدون حافظی و بیژن ترقی در موزه موسیقی

وسایل مهدی خالدی، فریدون حافظی و بیژن ترقی در موزه موسیقی
وسایل مهدی خالدی، فریدون حافظی و بیژن ترقی در موزه موسیقی

از استاد خرم تنها یک «تندیس» داریم نه چیز دیگر!

فرزین پیروزپی گفت: آثار و وسایلی که از طرف خانواده‌های استاد مهدی خالدی، فریدون حافظی و بیژن ترقی به موزه موسیقی اهدا شده، از 14 فروردین در گنجینه موزه موسیقی ایران به نمایش گذاشته می‌شود.

فرزین پیروزپی مدیر امور اجرایی موزه موسیقی ایران در گفت‌گو با خبرنگار موسیقی فارس ضمن اعلام این خبر گفت:‌ وسایلی که از طرف خانواده‌های استاد مهدی خالدی و فریدون حافظی و بیژن ترقی به موزه موسیقی اهدا شده از 14 فروردین 96 در گنجینه موزه موسیقی ایران برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شود.

وی درباره حواشی ایجاد شده پیرامون اعتراض خانواده خرم به موزه موسیقی نیر عنوان کرد: بنده شخصا با فرزند عزیر استاد همایون خرم در ارتباط هستم و غیر از یک تندیس از استاد که در گنجینه به نمایش گذاشته شده است، وسیله دیگری به موزه هنوز ارسال نشده و قرار است در اواخر فروردین ماه 96 سایر وسایل ایشان توسط فرزندشان به موزه اهدا شود.

پیروزپی درباره نمایشگاه نوروزی موزه موسیقی ایران نیز گفت: نگارخانه شهر آوا در کنار هفت سین سازها در ایام نوروز با برگزاری نمایشگاه شنیداری نوروز خوانی موسیقی‌های اقوام وشهرهای مختلف ایران به استقبال بهار رفته است. 20 اثر موسیقایی در ارتباط با نوروز خوانی از اقوام و شهرهای مختلف ایران نوروز امسال میزبان بازدید کنندگان موزه موسیقی ایران در نگارخانه شهرآوا است.

وی در پایان نیز گفت: بازدید کنندگان موزه موسیقی می‌توانند از این 20 اثر شنیداری که به صورت تابلو در نگارخانه به نمایش درآمده، با بارکد خوان‌های کنار تابلو موسیقی نوروز خوانی در اقوام مختلف را بشنوند. این نمایشگاه از 2 فروردین ماه  لغایت 15 فروردین ماه 1396 از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر  میزبان بازدید کنندگان علاقه مند است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131