نوای "شورانگیز" حسین علیزاده در تبریز می‌پیچد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 734

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نوای "شورانگیز" حسین علیزاده در تبریز می‌پیچد

موسیقی هنری ایران: تورکنسرت دو نوازی تار و تنبک حسین علیزاده و پژمان حدادی از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشتماه در تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگارمهر، تور بداهه‌نوازی استاد حسین علیزاده و پژمان حدادی پس از اجرای موفقیت‌آمیزکنسرت "آن و آن..." در سه شهر اهواز، بهبهان و بندرعباس، تور کنسرت خودرا بار دیگر با اجرا در تبریز از سر می‌گیرد.

براساس این گزارش سهشب اجرای دونوازی تار و تنبک موسیقی ایرانی با استقبال خوبی روبرو بوده‌است و بهگفته حسین علیزاده که هیچ مخاطبی نباید پشت درهای بسته بماند؛ جمعیت گسترده‌ای درسالن حضور داشتند و در برخی موارد تماشاگران بدون بلیت به سالن آمده‌اند.

حسین علیزاده درمجموع اجراهای این گروه موسیقی بخش اول کنسرت را با سه تار آغازکرد و با تارنوازی ادامه پیدا کرد. یکی از ویژگی‌های تازه‌ترین تورکنسرت حسین علیزاده همنوازی تار و تنبک پژمان حدادی و اجرای آثاری از موسیقی بومیمناطق مختلف است.

در اجرای اخیر اینگروه حسین علیزاده با ساز "شورانگیز" موسیقی جنوب را براساس تمموسیقایی این منطقه آغاز و با یک پاساژ در قطعه ترکمن به پایان رساند.

لازم به ذکر است تورکنسرت حسین علیزاده پس از اجرا در تبریز، در تاریخ ۶ و ۷ خردادماه در ساری و ۸ و ۹ همین ماه در آمل برگزار می‌شود وپس از آن نیز در نیشابور، رودسر و سیاهکل به روی صحنه می‌رود. همین اجرا درتاریخ ۴ تا ۹ تیرماه در تالار وحدت برگزار می‌شود.

بیست و هشتم اردیبهشتنود و یک