همایون شجریان در شهر اراک «نسیم وصل» را اجرا می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 864

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

همایون شجریان در شهر اراک «نسیم وصل» را اجرا می‌کند

همایون شجریان در شهر اراک «نسیم وصل» را اجرا می‌کند
همایون شجریان

همایون شجریان بار دیگر در حال برگزاری تور کنسرت «هوای گریه» است و طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه 21 و 22 بهمن ماه ساعت 21:00 در سالن «امام خمینی» شهر اراک روی صحنه خواهد رفت.

موسیقی هنری ایران: همایون شجریان بار دیگر در حال برگزاری تور کنسرت «هوای گریه» است؛ اثری با آهنگسازی «محمد جواد ضرابیان» که اگرچه حالا می‌توان آن را جزو آثار قدیمی این خواننده موسیقی ایرانی دانست؛ اما همچنان یکی از آثار شجریان است که با استقبال بسیاری روبه‌رو شد.

بخش اول این آلبوم در دستگاه همایون و بیات اصفهان است و تصانیفی چون «هوای گریه»، آواز «نسیم سحر» با همنوازی تار شهرام می‌رجلالی، تصنیف «خانه سودا» و در بخش دوم این آلبوم پنج تصنیف در دستگاه شور ارائه شده که از جملهٔ آن می‌توان به «عشق از کجا»، «حاصل عمر»، «دفتر دل»، «سکوت» و همچنین «نسیم وصل» اشاره کرد.

همایون شجریان در ابتدای این تور کنسرت‌ طی تاریخ دوم و سوم بهمن ماه در شهر بجنورد به روی صحنه رفت و سپس به دیگر شهرهای ایران و از جمله تهران سفر کرده و به اجرای کنسرت خواهد پرداخت.

این خواننده موسیقی ایرانی طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه21 و 22 بهمن ماه ساعت  21:00 در سالن «امام خمینی»  شهر اراک روی صحنه خواهد رفت. قیمت بلیت‌های این اجرا از 45 تا 85 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

بر اساس این گزارش، از «همایون شجریان» آلبومی با آهنگسازی «فردین خلعتبری» در دست انتشار است و همچنین قرار است سی‌دی تصویری «آیینه‌ها» با آهنگسازی «سهراب پورناظری» در بازار موسیقی کشور متشر شود.