چهار فصل باغ ایرانی رنگ موسیقی گرفت/ اجرا در مقبره سعدی

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1142

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

چهار فصل باغ ایرانی رنگ موسیقی گرفت/ اجرا در مقبره سعدی

چهار فصل باغ ایرانی رنگ موسیقی گرفت/ اجرا در مقبره سعدی

چهار فصل باغ ایرانی رنگ موسیقی گرفت/ اجرا در مقبره سعدی
چهار فصل باغ ایرانی رنگ موسیقی گرفت/ اجرا در مقبره سعدی

 

چهارفصل باغ ایرانی و اجرا در مقبره سعدی

 

سرپرست آنسامبل «ذاستا» از همکاری با علیرضا قربانی در تور کنسرت های شهرستان و ضبط اولین آلبوم و برپایی کنسرت مستقل این مجموعه با عنوان «چهار فصل باغ ایرانی» خبر داد.

 

بهنام ابوالقاسم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه ترین فعالیت های آنسامبل «ذاستا» اینگونه توضیح داد: با توجه به برنامه ریزی های که انجام گرفته همراه با علیرضا قربانی در تور کنسرت های شهرستان این خواننده همکاری هایی داریم که این همکاری ها با برگزاری کنسرت در شهرکرد آغاز می شود و بعد از آن در تعدادی دیگر از شهرها ادامه می‌یابد. همچنین همزمان با بزرگداشت روز سعدی در مقبره این شاعر ارزشمند قطعاتی را اجرا می کنیم که تصور می کنم برای مخاطبان این برنامه کنسرت قابل توجهی خواهد بود.

 

وی ادامه داد: در این کنسرت ها قطعات ماندگار و پرطرفدار علیرضا قربانی با آهنگسازی فردین خلعتبری با تنظیم بنده و همراهی آنسامبل «ذاستا» اجرا می شود که از آن جمله می توان به شب دهم،‌ حریق خزان، پرده نشین، مدار صفر درجه، ارغوان اشاره کرد.

 

اجرای ملودی آثار سینمایی

 

سرپرست آنسامبل «ذاستا» به برگزاری اولین کنسرت این مجموعه موسیقایی اشاره کرد و گفت: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته اولین کنسرت مستقل بدون خواننده آنسامبل «ذاستا» با اجرای مجموعه ای از ملودی آثار سینمایی چون «سینما نیمکت» به کارگردانی محمد رحمانیان، «کفشهایم کو؟» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و پروژه «چهار فصل باغ ایرانی» به آهنگسازی فردین خلعتبری اردیبهشت ماه امسال طی دو شب در بنیاد آفرینش های هنری نیاوران برگزار می شود.

 

ابوالقاسم درباره پروژه «چهار فصل باغ ایرانی» توضیح داد: این پروژه از جمله آثار فردین خلعتبری است که در آن تصویری از یک موزیسین ایرانی با توجه به فضای موجود موسیقی غربی با تکیه بر تفکر ایرانی با محوریت چهار فصل خلق شده و فکر می کنم با توجه به حساسیت هایی که فردین خلعتبری در نوشتن این پروژه داشته اثر قابل قبولی به مخاطبان ارائه خواهد شد. همچنین در نظر داریم این فضایی که همراه با آنسامبل «ذاستا» تجربه می‌کنیم در قالب آلبوم مستقلی در بازار موسیقی منتشر شود.

 

این نوازنده پیانو بیان کرد: تمام تلاش مجموعه «ذاستا» این است که با توجه به توانایی نوازندگان گروه هم آلبوم و هم کنسرت‌ها در بهترین کیفیت ممکن تهیه و تولید و به استانداردهای رایج در موسیقی دنیا نزدیک شود. ما حدود یک سال و نیم است که به طور مستمر در کنار هم مشغول به فعالیت هستیم و هیچ وقت تلاش نکردیم برای برگزاری کنسرت یا ضبط آلبوم عجله کنیم چرا که کیفیت برای ما بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد.

 

طراح ایده پردازی آلبوم جدید همایون شجریان درباره وضعیت انتشار این اثر به آهنگسازی فردین خلعتبری نیز بیان کرد: این آلبوم به طور حتم در بهار امسال روانه بازار موسیقی خواهد شد و همانطور که قبلا هم اطلاع رسانی کرده بودم، پدرام فریوسفی ویولن اول، پانیذ فریوسفی ویولن دوم، پریسا پیرزاده آلتو، آتنا اشتیاقی ویولن سل، مهیار طریحی سنتور، کاوه صالحی ساز جدید «لوتار»، آیین مشکاتیان پرکاشن و بنده به عنوان طراح ایده پردازی به عنوان عوامل اجرایی در این آلبوم حضور داریم.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131