دومین روز: گزارش و تصویر: کلاس پیشرفته تار و سه تار (سه تار)

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 577

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دومین روز: گزارش و تصویر: کلاس پیشرفته تار و سه تار (سه تار)

واحد مرکزی خبر، خبرنگار سایت: در دومین روز از کلاس های این سمینار (یازدهم خرداد)، ساز سه تار موضوع برنامه بود. حسین علیزاده راس ساعت نه صبح در سالن حاضر شد و کمی در مورد موضوع برنامه امروز و همچنین برنامه و موضوع دیروز (تمرکز در موسیقی) صحبت کرد. از دیگر موضوعات سخنان وی، موضوع نظم بود که در موسیقی بسیار مهم است و نقشی تعیین کننده دارد. سپس به بخش آموزش در موسیقی و چگونگی برقراری ارتباط با دیگران و خصوصا شاگردان پرداخت.

کلیک کنید

در ادامه با اجرای چند تمرین بر روی ساز سه تار، نکات تکنیکی و مهم در انگشت گذاری، مضراب، جمله بندی و نقش تاکید در جملات، چگونگی بسط و گسترش ملودی هم از لحاظ ملودیک و هم از لحاظ ریتمیک، چگونگی اجرای جملات با مضراب شفاف و... کار را دنبال کرد.

کلیک کنید

کلیک کنید

 در بین تمرینات از چند نفر دعوت می شد تا با حضور بر روی سن، تمرینات انجام شده را اجرا کنند. در همین حین، شاگردان وی (عزیزی، همتی، ابراهیمی و صمد پور) چگونگی تمرینات را با حضور در بین دانشجویان و حاضرین کنترل می کردند. در پایان نیز بسان روز گذشته، علیزاده پاسخگوی پرسش های حاضرین بود. این برنامه تا ساعت سیزده ادامه یافت.

دوازدهم خرداد ماه هشتاد و دو

کلیک کنید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131