ارکستر فیلارمونیک تهران برای جذب نوازنده فراخوان داد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1085

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارکستر فیلارمونیک تهران برای جذب نوازنده فراخوان داد

ارکستر فیلارمونیک تهران برای جذب نوازنده فراخوان داد

ارکستر فیلارمونیک تهران برای جذب نوازنده فراخوان داد
ارکستر فیلارمونیک تهران برای جذب نوازنده فراخوان داد

ارکستر فیلارمونیک تهران با آغاز فعالیت های موسیقایی خود در سال ۹۵ فراخوان جذب نوازندگان جدید از طریق آزمون ورودی را منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ارکستر فیلارمونیک تهران به رهبری و مدیریت هنری آرش گوران که طی سال های گذشته از جمله ارکسترهای فعال بخش خصوصی بوده در روزهای اخیر اقدام به جذب نوازنده از طریق آزمون ورودی کرده است.

براى تزريق نوازندگان نسل جديد به صحنه موسيقى، فراخوانى براى برگزارى آزمون ورودى تمامى سازهاى زهى از جمله ویولن، ویولا، ویولنسل و کنترباس منتشر شده که طبق برنامه ریزی های انجام گرفته این آزمون در روزهای ۲۹، ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت ماه برگزار می شود. علاقه مندان می بایست در این آزمون قطعاتی از چهار دوره باروک، کلاسیک، رمانتیک و معاصر را ارائه دهند.

ارکستر فیلارمونیک تهران که هم اکنون مشغول تولید تازه ترین آلبوم موسیقایی خود است، كورس هاى محدودى مربوط به فرم و زيبايى شناسى موسيقى با هدايت آرش گوران رهبر و مدير هنرى اركستر فيلارمونيك تهران برگزار خواهد کرد که علاقمندان تا پانزدهم ارديبهشت برای ثبت نام مهلت دارند.

به گفته گوران، یکی از اهداف این ارکستر کشف حقیقت مفهوم «آنسامبل» و رسیدن به کشف بیان و کیفیت صدادهندگی و میمیک صدا در جریان اجرای موسیقی در ادوار مختلف است. ضمن اینکه تمرکز و تمرین‌های فشرده روی «موزیکالیته»، «سونوریته» و استایل آهنگساز و تفسیر جدید و تولد دوباره این آثار از مهم‌ترین اهداف ارکستر به شمار می‌رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131