ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1020

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها
ادامه تور کنسرت‌های «مهمانی کوچک» در شهرستان‌ها

تور کنسرت های شهرستان «مهمانی کوچک» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی پوریا اخواص از ۲۱ اردیبهشت ماه با اجرای یک کنسرت در رشت آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، تور کنسرت های شهرستان «مهمانی کوچک» به آهنگسازی علی قمصری و خوانندگی پوریا اخواص از ۲۱ اردیبهشت ماه با اجرای یک کنسرت در رشت آغاز می شود و پس از آن گروه در بندرعباس، تربیت حیدریه و یزد به اجرای برنامه خواهد پرداخت.  

هاله سیفی زاده و بهرخ شورورزی هم آوا، کامران منتظری و زکریا یوسفی سازهای کوبه ای، علی چولایی تار و سه تار، علیرضا عقیقی بم تار و علی قمصری تار و دیوان نوازندگان این تور کنسرت ها هستند.

«مهمانی کوچک» در سه بخش اجرا می‌شود که می‌توان بخش نخست و آخر آن را به یکدیگر مرتبط دانست. در بخش اول، موسیقی کاملا به صورت سنتی ارایه شده و بداهه‌نوازی در دستگاه‌های مختلف با توجه به فضای کنسرت اجرا می‌شود. در بخش دوم نیز چند تصنیف بر اساس اشعاری از مولانا و سید مهدی موسوی به صورت پلی‌ریتم اجرا می‌شود و بخش سوم که بخش مفصل‌تری است از التقاط دو دستگاه مختلف تشکیل شده است. قمصری در این بخش از اشعار شاعرانی چون گروس عبدالمکیان، فریدون مشیری و اخوان ثالث بهره گرفته است.

گروه کنسرت «مهمانی کوچک»  بعد از اجرای کنسرت رشت ۲۹ اردیبهشت ماه در بندرعباس، دوم خرداد در تربت حیدریه و ششم خرداد در یزد میزبان علاقه مندان موسیقی است.

علی قمصری به تازگی كنسرت‌هايى را در شهرهاى وايمار و ينای آلمان با همراهی لوسين خاچاطوريان نوازنده‌ شهير پيانو، على اميدى، مصطفى اميدى و على چولايى برگزار کرده است. ضمن اینکه اجرا در سالن موغام باکو در ادامه‌ کنسرت‌های او با نام «تار ایرانی، عشق جهانی» با همراهی مسیرلی احمد یکی از نوازندگان کوبه‌ای ترکیه  از دیگر فعالیت‌های او در این مدت بوده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131