کنسرتت را انتخاب کن

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 742

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کنسرتت را انتخاب کن!

کنسرتت را انتخاب کن

کنسرتت را انتخاب کن!
کنسرتت را انتخاب کن!

شاید لغو کنسرت دو پیشکسوت موسیقی ایرانی در شهر نیشابور در روزهای گذشته، کام اهالی موسیقی را تلخ کرده باشد؛ اما شب‌های پایتخت همچنان با نوای ساز و آواز همراه است.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، حمید عسگری 4 خردادماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی با هوادارانش دیدار خواهد کرد. او قصد دارد در این اجرا قطعاتی از آلبوم جدیدش، یعنی «دیوانه‌وار» را اجرا کند. این اجرا در دو سانس 18:30 و 21:30 برگزار خواهد شد و بهای بلیت‌های ان 50 تا 140 هزار تومان اعلام شده است.

همین سالن، 5 خردادماه میزبان هواداران مهدی یراحی خواهد بود که قرار است در دو سانس 19 و 22 روی صحنه برود. یراحی در این کنسرت مجموعه‌ای از قطعات خاطره‌انگیزش را اجرا خواهد کرد و برای شنیدن آن‌ها باید بلیت‌های 40 تا 130 هزار تومانی تهیه کرد.

شهاب صادقی از هنرمندان فعال در زمینه‌ی موسیقی راک محسوب می‌شود که قرار است، 6 و 7 خردادماه ساعت 18 در برج آزادی روی صحنه برود. کنسرت‌های این هنرمند معمولا به‌صورت بی‌کلام برگزار می‌شود و قیمت بلیت‌های آن 55 و 65 هزار تومان برآورد شده است.

7 خردادماه نوبت فریدون آسرایی است که در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی اجرا کند. او که تا همین چندوقت پیش به‌عنوان داور برنامه‌ی «شب‌کوک» از قاب تلویزیون دیده می‌شد،‌ قطعات جدید و قدیمی‌اش را به‌صورت زنده در دو سانس 19 و 22 اجرا می‌کند. بلیت‌های این کنسرت 45 تا 130 هزار تومان هستند.

این سالن، 8 خردادماه میزبان میثم ابراهیمی است که در دو سانس 18:30 و 21:30 روی صحنه می‌رود. قیمت بلیت‌های این اجرا هم 45 تا 130 هزار تومان است.

اما رضا یزدانی که زمان زیادی به انتشار آلبوم جدیدش، یعنی «دوئل در آینه» نمانده است، قصد دارد 11 خردادماه در دو سانس 19 و 22 به سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی برود و برای هوادارانش بخواند. بهای بلیت‌های این اجرا 45 تا 130 هزار تومان تعیین شده است.

علاقه‌مندان به موسیقی راک می‌توانند 12 خردادماه ساعت 20 به کنسرت گروه «امضا» بروند. «امضا» سال گذشته هم چند اجرا برگزار کرد که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. برای حضور در این اجرا باید بلیت‌های 40 و 50 هزار تومانی بخرید.

دوستداران موسیقی کلاسیک نیز می‌توانند 5 و 17 خردادماه شاهد اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی باشند. روحانی به‌عنوان رهبر مهمان، ارکستر سمفونیک را هدایت می‌کند و قصد دارد که از گروه کُر هم برای این اجرا استفاده کند. این اجرا ساعت 21 برگزار می‌شود و بهای بلیتش 45 تا 100 هزار تومان است.

امین‌الله رشیدی (پیشکسوت آواز ایرانی) که کمتر کنسرت برگزار می‌کند، 6 خردادماه برای ارکستر «رامشه» می‌خواند. این کنسرت ساعت 20 برگزار می‌شود و مرتضی خنجری نیز خواننده‌ی دیگر ارکستر است. قیمت بلیت‌های اجرا 40 تا 80 هزار تومان است.

سالن رودکی 8 و 9 خردادماه میزبان ارکستر «رتوریک» است که رضا مریوند آن را رهبری می‌کند. آثاری از وردی، پوچینی، دونیزتی، بلینی، موتسارت، شوستاکوویچ، سن سان و ... با صدای وادیم میتریایو (تنور، کنتر تنور)، گالینا خداکیوسکا (سوپرانو) و امین آهنگران (باس) اجرا خواهد شد. اجرای یادشده ساعت 21 برگزار می‌شود و قیمت بلیت‌های آن 50 و 60 هزار تومان است.

19 تا 22 خردادماه هم نوبت علیرضا قربانی است که قطعات جدیدترین آلبومش، یعنی «دخت پری‌وار» را در تالار وحدت اجرا کند. این کنسرت هر شب ساعت 22 برگزار می‌شود و قیمت بلیت آن 30 تا 150 هزار تومان است. بهرخ شورورزی، مهدیه صفدری و رکسانا صرافی هم‌خوانان علیرضا قربانی خواهند بود.

اما کیهان کلهر پس از شش سال، هشت شب در خردادماه امسال در تهران کنسرت دارد که تمام بلیت‌های اجرای او به فروش رسیده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131