موسیقیدان گرجستانی به «گذر موسیقی» می‌آید

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 895

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

موسیقیدان گرجستانی به «گذر موسیقی» می‌آید

موسیقیدان گرجستانی به «گذر موسیقی» می‌آید

موسیقیدان گرجستانی به «گذر موسیقی» می‌آید
موسیقیدان گرجستانی به «گذر موسیقی» می‌آید

نشست «گذر موسیقی» با حضور «تنگیز شاولو خاشویلی» برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، پنجاه و سومین نشست «گذر موسیقی» با حضور تنگیز شاولو خاشویلی، موسیقیدان گرجستانی و با موضوع تم و ماتریال در موسیقی، با تمرکز بر آثار تنگیز شاولو خاشویلی هفتم خردادماه از ساعت 17:30 تا 19:30 در شهر کتاب فرشته برگزار می‌شود.

آرمان نوروزی اجرای این برنامه را برعهده خواهد داشت و نگین زمردی برگزارکننده این نشست است.

این هنرمند گرجستانی مدرس و نوازنده موسیقی است که سابقه تدریس پیانو و دروس تئوری موسیقی، هارمونی، سلفژ، کنترپوان، آنالیز و فرم موسیقی، آهنگسازی، ارکستراسیون و سازشناسی در کنسرواتور تفلیس و کالج موسیقی را در کارنامه کار خود دارد.

معاون فرهنگی ارکستر سمفونی دولتی گرجستان، مدیر انجمن آهنگسازی گرجستان (خانه موسیقی)، مدیر گروه موسیقی رادیو و تلویزیون گرجستان، سردبیر بخش موسیقی استودیو کارتولی پیلمی (فیلم گرجی برای کودکان)، سابقه اجرای رهبری ارکستر سمفونی و آواز گروهی و اجرای رسیتال پیانو در کشورهای مختلف جهان از دیگر افتخارات این استاد موسیقی است.

از آثار او می‌توان به نویسندگی قطعات علمی در زمینه اپرا، سمفونی و کنسرت‌های پیانو، فلوت و ویلن، نویسنده آثاری برای آوازخوانی، آوازهای گروهی کوارتت، سازهای مختلف و موسیقی متن فیلم و ... اشاره کرد.

خاشویلی امسال به‌عنوان داور در سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر هم حضور داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131