ششمین سمینار فلوت تهران برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 1024

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ششمین سمینار فلوت تهران برگزار می‌شود

ششمین سمینار فلوت تهران برگزار می‌شود

ششمین سمینار فلوت تهران برگزار می‌شود
ششمین سمینار فلوت تهران برگزار می‌شود

اعلام جزییات برنامه

ششمین سمینار سالانه انجمن فلوت ایران ۲۲ تا ۲۸ تیر ماه امسال توسط گروه موسیقی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران با برپایی چند برنامه متنوع برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، كانون فلوت پرديس هنرهاى زيبا که با نام انجمن فلوت ايران در پردیس هنرهای زیبا فعالیت می کند، ششمين سمينار سالانه خود را از ٢٢ تا ٢٨ تيرماه ١٣٩٥ در گروه موسيقى پرديس هنرهاى زيباى دانشگاه تهران برگزار خواهد كرد. اين سمينار شامل كارگاه هاى آموزشى، مستركلاس فلوت، كمپ كودكان و نوجوانان، و كنسرت هاى مختلف توسط نوازندگان داخلى و خارجى خواهد بود.

سمينار سالانه انجمن فلوت ايران با هدف معرفى استانداردهاى بين المللى در نوازندگى فلوت و آشنا كردن علاقمندان اين ساز به تكنيك ها، ظرافت ها و اصول زيبايي شناسى در نوازندگى اين ساز همه ساله در گروه موسيقى پردیس هنرهای زیبا برگزار مى‌شود.  

بخش كارگاه هاى اين سمينار از تاريخ ٢٢ تا ٢٤ تيرماه در گروه موسيقى، كمپ كودكان و نوجوانان در روز ٢٥ تيرماه در مجموعه تاريخى فرهنگى باغ نگارستان، و كنسرت هاى شبانه از تاريخ ٢٢ تا ٢٨ تيرماه ١٣٩٥ در نگارخانه تهران واقع در خيابان قدس برگزار خواهد شد.

رضا ناژفر فلوتیست پیشکسوت ایرانی از وین اطریش، آرتاشس گریگوریان از کنسرواتوار ایروان در ارمنستان، جولی برونت ژائی فلوتیست فرانسوی متخصص موسیقی معاصر، آذین موحد عضو هیئت علمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، و سهراب بابکی راد، علی چوپانی نژاد، محمد شجاعی، و بهاره مدبری اعضاء انجمن فلوت ایران و دانشجویان رشته ی نوازندگی فلوت در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران هنرمندانی  هستند که در این سمینار به اجرای برنامه می پردازند.

«زمین، دیوار و فلوت»، «گرم کردن از نگاه جنیفر کلاف»، «چگونه کوک بنوازیم»، «آماده شدن برای امتحان ارکستر»، «دینامیک در موسیقی باروک»، «اصول اجرا در قطعات امپرسیونیستی»، «کارل فیلیپ امانوئل باخ و سونات هامبورگر»، «نقش بداهه پردازی در تمرین های روزانه» از جمله مباحثی است که در این سمینارها مورد بررسی قرار می گیرد.

در سمينار امسال كارگاه هاى متنوعى با تأكيد بر دو حوزه مهم نوازندگى برگزار مى شوند. مهارت هاى پايه و مهارت تفسير دومحور ناگسستنى در نوازندگى هستند كه تأثير بسزايى در كيفيت اجراى نوازندگان دارند. اين دو محور رابطه تنگاتنگ بين موسيقى و نوازنده را شكل مى دهند و باعث تقويت كيفيت نوازندگى مى شوند که فعاليت ها و تمرين هاى طراحى شده دركارگاهها اهميت اين ارتباط را به شركت كنندگان نشان خواهند داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131