اجرای نوابغ موسیقی آذربایجان در کنار ودود موذن زاده قطعی شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 858

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای نوابغ موسیقی آذربایجان در کنار ودود موذن زاده قطعی شد

اجرای نوابغ موسیقی آذربایجان در کنار ودود موذن زاده قطعی شد

اجرای نوابغ موسیقی آذربایجان در کنار ودود موذن زاده قطعی شد
اجرای نوابغ موسیقی آذربایجان در کنار ودود موذن زاده قطعی شد

جمعی از نوابغ موسیقی آذربایجان قرار است به ایران بیایند تا در کنار ودود موذن خواننده کشورمان، کنسرتی را برگزار کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، حضور 3 تن از نوابغِ موسیقی کشور آذربایجان برای برگزاری کنسرت در ایران قطعی شده و تمام مجوزهای لازم هم صادر شده است. این نوازندگان 25 تیر اجرای خود را در کنار ودود موذن و در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌کنند.

این اجرا با حضور گروه «خطایی» به روی صحنه می‌رود. مهمترین وجه تفاوت این کنسرت با دیگر اجراها حضور 3 تن از نوابغ موسیقی کشور آذربایجان است که برای نخستین بار به ایران می‌آیند.

شهریار ایمانف، رحمان ممداف، تورال ممدلی سه نوازنده‌ای هستند که از نوابغ موسیقی آذربایجان به شمار می‌آیند و هر کدام در نواختنِ سازشان از سرآمدانِ موسیقی آذربایجان به شمار می‌آیند و در سطح جهانی هم شهرت بسیار دارند.

شهریار ایمانف نوازنده تار است که در نواختنِ این ساز سبکی جدید و پیچیده برای خودش ابداع کرده و در کارش پیشتاز است. کارهایی کرده که در تاریخ موسیقی آذربایجان بی‌سابقه بوده است. معمولا در مهمترین مراسم‌های داخل و خارج کشور آذربایجان از شهریار ایمان‌اف برای اجرای برنامه دعوت می‌کنند. در کارنامه شهریار ایمان‌اف اجرا در آکروپولیس یونان و همکاری با ارکسترهای بزرگ دنیا به چشم می‌خورد. برخی از ویدیوهای اجرای این نوازنده در شبکه‌های اجتماعی بازدیدهای پرشماری داشته است.

رحمان ممداف از نوازندگان و سولیست‌های گیتار برقی در کشور آذربایجان است که سبک خاص خود را در نوازندگی این ساز دارد. او در کشور آذربایجان شناخته شده است و در ترکیه هم محبوبیت خاص خود را دارد. رحمان ممدلی علاوه بر گیتار، تار هم می‌نوازد.

تورال ممدلی فرزند رحمان ممدلی است. او آهنگساز است و درس آهنگسازی خوانده و سال گذشته در مسابقات جهانی در مجارستان و در میان آهنگسازان جوان مقام نخست را به دست آورد. ممدلی پیانو می‌نوازد و جوایز متعددی هم در کارنامه خود دارد.

اجرای گروه «خطایی» به خوانندگی ودود موذن و با حضور سه هنرمند سرشناس موسیقی آذربایجان قرار است 25 تیر در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شود.

بلیت‌فروشی این کنسرت آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سایت iranconcert.com برای خرید بلیت‌ اقدام کنند و یا با تلفن‌های 22655457 تماس بگیرند.