اولین فستیوال فرش قرمز و هنر هفتم ارمنستان برگزار می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 637

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اولین فستیوال فرش قرمز و هنر هفتم ارمنستان برگزار می‌شود

اولین فستیوال فرش قرمز و هنر هفتم ارمنستان برگزار می‌شود

اولین فستیوال فرش قرمز و هنر هفتم ارمنستان برگزار می‌شود
اولین فستیوال فرش قرمز و هنر هفتم ارمنستان برگزار می‌شود

اولین فستیوال «فرش قرمز و هنر هفتم ارمنستان» به همت کانون مهر هنرمندان و ورزشکاران، نیمه دوم شهریورماه سال جاری، در این کشور برگزار می‌شود. این درحالیست که جمع کثیری از سینماگران و هنرمندان عرصه موسیقی دو کشور ایران و ارمنستان در این رویداد هنری حضور به هم خواهند رساند.

به گزارش ایلنا؛ هادی زرگران (مدیر کانون) در خصوص جزئیات این فستیوال گفت: این، اولین فستیوال هنر هفتم و توانمندی‌های موسیقایی دو کشور ایران و ارمنستان است که از تاریخ 20 شهریور ماه در ارمنستان برگزار می‌شود و هنرمندان مطرح سینمای کشورمان که در چند پروژه مشترک سینمایی با این کشور همکاری داشته‌اند، گردهم می‌آیند. در این مراسم بابک نوری، تهیه‌کننده، کارگردان و بازی‌گردان، رضا صادقی، خواننده موسیقی پاپ و گروه آوای فولکلور بین‌المللی «شوروم» شرکت دارند.

وی افزود: رضا صادقی تنها خواننده پاپ ایرانی و بین‌المللی است که 15 ساز زنده در مجموعه اجرایی خود دارد، در حالیکه دیگر گروه‌های این ژانر، دست کم یک یا دو ساز کیبوردی نیز در ترکیب نوازندگی خود گنجانده‌اند. این یک نقص نیست بلکه یک تفاوت و وجه تمایزی بود که باعث شد از رضا صادقی در این همایش دعوت شود. گروه «شوروم» نیز یک گروه اصیل با اجرای آثار فولکلور است.

وی افزود: پیش از این در ارمنستان، فستیوالی مشابه اما مختص فعالیت‌های سینمایی خود این کشور برپا می‌شد که این‌بار پس از برخی مذاکرت با تهیه‌کنندگان، متولیان و سینماگران کشور به این نتیجه رسیدیم پس از همکاری‌های مشترک این دو کشور و تولید چند پروژه سینمایی مشترک، خروجی‌های با ارزش و قدرتمندی همچون فیلم‌های «شاخ کرگدن»، «آل» و ... حاصل آمده که جای تجلیل و تقدیر دارد.

زرگران در تشریح دیگر جزئیات این فستیوال گفت: دراین گردهمایی هنری که پیش‌بینی می‌شود از اتفاقات مهم و تأثیرگذار آینده باشد، اکران و رونمایی از فیلم کوتاه «کودکان ابری» ساخته «رضا فهیمی» - که تنها اثر ایرانی در گروه فیلم‌های کوتاه با 32 جایزه بین‌المللی و تنها نامزد جایزه اسکار است- و همچنین نقد و بررسی و تجلیل از دیگر پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی؛ بخشی از برنامه‌های این مراسم هستند. تنها سریال منتخب در این فستیوال نیز مجموعه «آسپرین» است که به دلیل قابلیت‌های چشمگیر در زمینه تصویربرداری، آن را در جایگاه خاصی از آثار تولیدی سینمایی قرار داده و نظر بسیاری از سینماگران و فعالان عرصه سینما در ایران و ارمنستان را به خود جلب کرده است.

وی یادآور شد: فیلم‌هایی از تولیدات ارمنستان نیز درخواست شرکت در این فستیوال کرده‌اند که توسط بازبین‌ها و سینماگران ازجمله بابک نوری به عنوان سفیر فرهنگی کشورمان در این فستیوال در حال بررسی هستند. در مجموع فیلم‌های کوتاه و بلند از ایران و ارمنستان، گروه‌های مختلف موسیقی و هنرمندان این دو عرصه از شرکت‌کنندگان همایش هستند.

وی همچنین متذکر شد: در روزهای اکران آثار، پس از رونمائی فیلم سینمایی «شاخ کرگدن»، مسئولین ارمنستان مژده اولین اکران یک ماهه این فیلم را - به این کانون اعلام کردند.

مدیر کانون مهر هنرمندان و ورزشکاران خاطرنشان کرد: فستیوال هنر هفتم و فرش قرمز ارمنستان از تاریخ 20 شهریور (10 سپتامبر) الی 25 شهریور (15 سپتامبر) سال جاری برگزار می‌شود که کنسرت رضا صادقی و گروه موسیقی «شوروم» در افتتاحیه آن روی صحنه می‌روند و روز آخر یعنی بیستم شهریور نیز به رونمایی، اکران فیلم‌ها و تقدیر از هنرمندان اختصاص دارد.