فراخوان جشنواره و جایزه «نوای خرم» منتشر شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 869

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فراخوان جشنواره و جایزه «نوای خرم» منتشر شد

فراخوان جشنواره و جایزه «نوای خرم» منتشر شد

فراخوان جشنواره و جایزه «نوای خرم» منتشر شد
فراخوان جشنواره و جایزه «نوای خرم» منتشر شد

دبیرخانه سومین جشنواره و جایزه همایون خرم، فراخوان نحوه حضور هنرمندان و گروه‌های متقاضی شرکت در این رویداد موسیقایی را منتشر کرد.

به گزارش ایسنا، دفتر امور رسانه‌ای سومین جشنواره و جایزه همایون خرم (نوای خرم) اعلام کرد، دبیرخانه این جشنواره و جایزه فراخوان نحوه حضور هنرمندان و گروه‌های سنی متقاضی شرکت در این رویداد موسیقایی را منتشر کرده است.

در فراخوان جشنواره و جایزه «نوای خرم» آمده است: موسیقی اصیل ایرانی همواره بخشی از هویت فرهنگ و هنر مشرق‌زمین بوده است. پیوند زیبای موسیقی فاخر ایرانی با آداب و سنن و شعر و ادب، میراثی ارزشمند برای مردم ایران‌زمین به ارمغان آورده است. به انگیزه حفظ و انتقال این میراث گران‌بها به نسل جدید جامعه و به پاس زحمات بزرگان این عرصه، به لطف پروردگار، دو دوره جشنواره و جایزه موسیقی «نوای خرم» را به یاد استاد شهیر موسیقی ایران، همایون خرم برگزار کردیم و اینک سومین دوره آن، با هدف ماندگاری و گسترش فرهنگ فاخر موسیقی اصیل ایران زمین، ارتقای بینش فرهنگی و هنری جامعه، ارائه‌ی الگوهای مناسب اخلاقی و حرفه‌ای و شناخت بیشتر هنرجویان نسبت به بزرگان هنری کشور و نیز بررسی میزان تأثیرپذیری آن‌ها از هنر این استادان، به همت مؤسسه فرهنگی هنری «راد نواندیش» و خانواده استاد همایون خرم، با همکاری دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تاریخ 15 تا 17 دی‌ماه 1395 در تالار وحدت برگزار می‌شود.

براساس برنامه راهبردی جشنواره، در جشنواره امسال داوطلبان می‌توانند علاوه بر آثار استاد همایون خرم، آثاری از اساتید بنام علی تجویدی و روح‌الله خالقی را نیز اجرا کنند. این در حالی است که اضافه کردن آهنگ‌های هنرمند بزرگ و با احساس موسیقی ایران، استاد علی تجویدی، برای اجرا در این جشنواره علاوه بر زیبایی و ریشه‌دار بودن آثار ایشان، به‌دلیل نزدیکی سبک ملودی‌پردازی و آهنگسازی این هنرمند با استاد همایون خرم است.

همچنین درباره هنرمند و آهنگساز و پژوهشگر برجسته موسیقی ایرانی، استاد روح‌الله خالقی نیز علاوه بر اخلاق نیکو و دانش فراوان ایشان در زمینه موسیقی که تأثیر بسیار زیادی بر هنرمندان هم‌عصر و نسل خود گذاشت، خلق آهنگ‌های دلنشین و خاطره‌انگیز فراوان از جمله سرود ملی و میهنی «ای ایران» و همچنین تنظیم‌های بسیار زیبا برای ارکستر بزرگ و نوشتن کتب موسیقی که نقش بسزایی در پیشرفت و شناخت موسیقی ایران داشته و ... دلیل افزودن آهنگ‌های ایشان برای اجرا بوده است.

نوازندگان تمام سازها، خوانندگان و همچنین گروه‌های موسیقی کودک و نوجوان داوطلب کمتر از 18 سال می‌توانند با اجرای یک اثر از ساخته‌های آهنگساز و نواسازان برجسته، استاد همایون خرم، استاد علی تجویدی و استاد روح‌الله خالقی به‌صورت تک‌خوانی، تک‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و گروه‌نوازی در این جشنواره شرکت کنند. ضمن این‌که به‌منظور تشویق و پرورش استعدادهای کودک و نوجوان، چنانچه داوطلبان بر مبنای ملودی‌های اصیل ایرانی، آهنگی با کلام یا بی‌کلام ساخته باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت داشته باشند.

علاقمندان برای آگاهی از شرایط شرکت در جشنواره و فرستادن آثار خود می‌توانند به تارنمای ویژه این جشنواره به نشانی www.khorramfestival.com مراجعه کنند.

شرایط عمومی

- متولدان از تاریخ 30 دی ماه 1377  به بعد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

- رقابت در گروه‌های سنی 4 تا 18 سال خواهد بود.

 شرایط اختصاصی

- اثر اجراشده باید یکی از موارد زیر باشد:

الف- اجرای یکی از ساخته‌های اساتید همایون خرم، علی تجویدی یا روح‌الله خالقی به‌صورت تک‌نوازی، تک‌خوانی، هم‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌خوانی و هم‌نوازی، گروه‌نوازی

ب- ساخت یک آهنگ با کلام یا بی‌کلام براساس ملودی‌های اصیل ایرانی (به این بخش امتیاز ویژه تعلق می‌گیرد)

- نوازندگان همه سازهای ایرانی، کلاسیک و ... مجاز به شرکت در این جشنواره هستند.

 شرایط و نحوه ثبت‌ نام

- شروع ثبت‌ نام از 14 مردادماه 1395

- پایان مهلت ثبت‌ نام 11 آذرماه سال 1395خواهد بود.

- هر شخص می‌تواند در قالب اجرای فردی (تک‌نوازی، تک‌خوانی) یا گروهی (هم‌نوازی، هم‌خوانی، هم‌نوازی و هم‌خوانی) اقدام به ثبت نام مشخصات در سایت کند.

- داوطلبان ابتدا باید فرم مشخصات فردی/گروهی را تکمیل کنند.

- پس از وارد کردن اطلاعات فردی، نام کاربری و رمز عبور دلخواه، ‌یک ایمیل حاوی تأیید نام کاربری و رمز عبور به آدرس پست الکترونیک اعلام‌شده ارسال می‌گردد.

- نام کاربری و رمز عبور برای هر شخص/گروه یکتا بوده و برای مراحل بعدی باید نزد او حفظ شود.

- در مرحله بعد فرم مشخصات اثر اجراشده را تکمیل و فایل تصویری اجرا با پسوند MP4  یا  MOV و اندازه حداکثر 50 مگابایت در جای مخصوص بارگذاری شود.

- در صورتی‌ که موفق به ارسال فایل تصویری از طریق اینترنت نشدند می‌توانند فرم ثبت‌ نام را تکمیل و فایل تصویری اجرای خود را با کیفیت ضبط مناسب و به صورت لوح فشرده (CD/DVD) به همراه نام کاربری ثبت‌ نام از طریق پست سفارشی به آدرس تهران، خیابان شهید بهشتی، خیابان کاووسی‌فر، کوچه باربد، پلاک 30، طبقه سوم، کدپستی 1577714314 ارسال کنند.

 توجه:

- فایل‌های غیرتصویری مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

- فایل‌های ارسالی مسترد نمی‌شود.

- مهلت ارسال آثار تا تاریخ 11 آذرماه 1395 بوده و غیرقابل تمدید است.

 سایر نکات

- گروه‌های داوطلب می‌توانند با نام گروه، آموزشگاه‌ موسیقی یا مرکز آموزش موسیقی مربوط در این جشنواره شرکت کنند.

- «کارِ گروهی» و شرکت «آموزشگاه‌ها» امتیاز ویژه دارد و از آن‌ها تقدیر می‌شود.

- شرکت‌کنندگان می‌توانند رخدادها و اخبار جشنواره را از طریق تارنمای جشنواره پیگیری کنند.

-  محل برگزاری جشنواره تالار وحدت خواهد بود.

-  ارسال اجرا و ثبت‌ نام به منزله تأیید و اجرای آن در گزینش نهایی نخواهد بود.

- پذیرش اطلاعات و تصاویر دال بر پذیرش داوطلب در مرحله داوری و نهایی نخواهد بود. از نفرات برگزیده توسط هیات داوران برای شرکت و اجرای حضوری در مرحله نهایی جشنواره که در تاریخ‌های 15 و 16 دی‌ماه 1395 برگزار می‌شود، دعوت به عمل می‌آید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131