آخرین خبرها از جشنواره تکنوازان تهران/ رقابت ۶۳ دف‌نواز آغاز شد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 791

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آخرین خبرها از جشنواره تکنوازان تهران/ رقابت ۶۳ دف‌نواز آغاز شد

آخرین خبرها از جشنواره تکنوازان تهران/ رقابت ۶۳ دف‌نواز آغاز شد

آخرین خبرها از جشنواره تکنوازان تهران/ رقابت ۶۳ دف‌نواز آغاز شد
آخرین خبرها از جشنواره تکنوازان تهران/ رقابت ۶۳ دف‌نواز آغاز شد

مرحله نهایی پنجمین جشنواره تکنوازان شهر تهران شنبه سیزدهم شهریورماه با داوری اساتید دف در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، هیات انتخاب پنجمین جشنواره تکنوازان شهر تهران متشکل از زانیار حسامی، بهروز قهاری و افشین خلج پس از بررسی بیش از ۲۰۰ اثر از هنرمندان دف نواز سراسر کشور، ۶۳ نوازنده را شایسته شرکت در مرحله نهایی این جشنواره دانست.

در مرحله نهایی این رقابت که از ساعت ۹ صبح روز شنبه سیزدهم شهریور ماه در سالن مبارک فرهنگسرای بهمن برگزار می شود، مهرداد کریم خاوری، استاد فرزاد عندلیبی، استاد بابک ربوخه و مهدی غلامی به عنوان هیأت داوران حضور دارند.

براساس برنامه اعلام شده از سوی دبیرخانه این جشنواره از ساعت ۹ تا ۱۱ شیرین سرحدی و نجمه ربیعی از اصفهان، لبیب جذبانی از گلستان، عطا سبزواری و علی محمدی از زنجان، مصلح حسینی، شاهو رستمی راد، ثنا محمدی و سعید فرزانگان از کردستان، علی کاربین از خراسان رضوی، فرحان افصحی، ستایش ایلیات و مارال فرهت نژاد از البرز، احسان جهانی کیسمی از گیلان، علی صیادپور از مازندران، شیوا شیانی از بندرعباس، سیامک میرزایی، محمد امیر عزیزی، آیدا شریفی، مهیار قهاری، امیرعباس برفی، آتنا قرائی پور و آتنا حمزه از تهران در رده سنی «الف» باهم به رقابت می پردازند.

در رده سنی «ب»، محمدرضا قلی پور از چهار محال و بختیاری، مهران حسین خانی از بوشهر، ایمان لطفی کلهری، بابک سبزواری و مرتضی عطابخش از زنجان، علیرضا فدایی از خوزستان، عنایت الله حسینی از مرکزی، امیر محمد شریفی، عرفان مرادی، امیر ملکی، زانیار رستمی، سبحان کریمی، هیوا رنجبر و فواد زارعی از کردستان، جاوید داوری خامنه و محسن بیات از البرز، داود قنبری، علی اکبر باقری، آناهیتا جبارپور، سجاد شیخ ولی زاهد، گرگین خاضعی، آیدین عبداللهی، امیر علی قربانی، امیرحسین لیاقت، ولی الله آسیابی، پریسا جندقی و  مارال خلیلی از تهران، رضا زارع از شیراز، آرزو شفاهت، امید محمدی، محمد جواد امینی، فرشاد حسیبی و نسرین برهانی از اصفهان، پانیز رضایی از مازندران، ریحانه غلامی از گلستان، علی درقدمی از سمنان و احسان آدینه به همراه سهیل امیراحمدی از قزوین از ساعت ۱۲ تا ۱۷ برای رقابت روی سِن سالن مبارک می روند.

همچنین در بخش ویژه آرش مرتضایی فر از تهران و پرنیان سلیمانی از اصفهان از ساعت ۱۱ درحضور اساتید دف نوازی کشور باهم به رقابت می پردازند.

پنجمین جشنواره تکنوازان شهر تهران با محوریت ساز دف مرداد و شهریورماه ۹۵ به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسرای بهمن به دبیری مهدی غلامی و در دو بخش گروه سنی سیزده تا بیست سال و بیست سال به بالا در نخستین فرهنگسرای پایتخت در حال برگزاری است.

اختتامیه این جشنواره روز یکشنبه چهاردهم شهریورماه از ساعت ۱۸ با هنرمندی دف نوازان و تقدیر از نفرات برگزیده در سالن نغمه این فرهنگسرا برگزار می شود که حضور برای عموم علاقه مندان آزاد است.

نفرات راه یافته به مرحله نهایی این جشنواره برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سالن سنجری فرهنگسرای بهمن واقع در انتهای بزرگره شهید نواب صفوی، میدان بهمن، خیابان شهید وفائی مراجعه کنند

.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131