گروه سوئدی «بازار بلو» در تهران کنسرت برگزار می‌کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 905

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه سوئدی «بازار بلو» در تهران کنسرت برگزار می‌کند

گروه سوئدی «بازار بلو» در تهران کنسرت برگزار می‌کند

گروه سوئدی «بازار بلو» در تهران کنسرت برگزار می‌کند
گروه سوئدی «بازار بلو» در تهران کنسرت برگزار می‌کند

کنسرت گروه «بازار بلو» متشکل از یوهان هدین (نیکل هارپا)، بیورن مه‌یر (گیتار باس، باس ماندولا) و فردیک ژیل (پرکاشن) روز جمعه 26 شهریور ماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، گروه «بازار بلو» متشکل از یوهان هدین (نیکل هارپا)، بیورن مه‌یر (گیتار باس، باس ماندولا) و فردیک ژیل (پرکاشن) است.  محور ملودیک آثار «بازاربلو» بر عهده نیکل هارپا است که نوعی ساز زهی مشابه ویلن است که دارای کلیدهای متعدد (جهت تغییر نت) است و از قرون وسطی در سنت موسیقایی شمال اروپا به جای مانده است.

سازهای کوبه ای نیز بافت ریتمیک آثار را حفظ می‌کنند (که عموماً لنگ و بسیار پیچیده هستند). اما رنگ آمیزی حاصل از حضور ساز باس در امروزی تر جلوه دادن فضای شنیداری «بازاربلو» نقشی بسیار برجسته دارد. این گروه خود را تنها محدود به سنت های موسیقایی اسکاندیناوی نمی داند و محملی است برای تجربیات موسیقیایی گوناگون و تبادل آزادانه ایده های خلاقه که در آن می‌توان رگه‌هایی از انواع سبک‌ها را کشف کرد. بیست سال سابقه دوستی و همکاری در این گروه، این سه هنرمند را به درکی عمیق از روحیات یکدیگر رسانده که در نهایت شنونده را با فضایی یکپارچه و صمیمی مواجه می‌کند.

علاقمندان موسیقی شاید حضور این گروه در سالهای 1385 و 1390 را در تهران و همچنین آلبوم «گمشده» (نشر موسیقی هرمس) را به یاد داشته باشند و امسال و همزمان با کنسرت پیش رو، آلبوم جدید این گروه با عنوان "بیست" (به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس گروه) نیز رونمایی خواهد شد.

کنسرت گروه «بازار بلو» روز جمعه 26 شهریور ماه ساعت 21 در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131