کهت میان با آلبوم جدید به برج آزادی می‌آید/الهام از موسیقی خاورمیانه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 529

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کهت میان با آلبوم جدید به برج آزادی می‌آید/الهام از موسیقی خاورمیانه

کهت میان با آلبوم جدید به برج آزادی می‌آید/الهام از موسیقی خاورمیانه

کهت میان با آلبوم جدید به برج آزادی می‌آید/الهام از موسیقی خاورمیانه
کهت میان با آلبوم جدید به برج آزادی می‌آید/الهام از موسیقی خاورمیانه

کهت میان پس از یکسال بار دیگر ششم مهرماه روی صحنه برج آزادی می‌رود.

به گزارش ایلنا؛ گروه باسابقه «کهت میان» که از سال گذشته تاکنون روی صحنه نرفته؛ قرار است قطعات شنیده نشده آلبوم جدیدش را به همراه دو آلبوم پیشین با عنوان اکسیر و وجود به‌صورت مجازی اجرا کند.

این گروه قطعات جدیدش را با الهام از موسیقی شرق و خاورمیانه ساخته و در اجرای آن از گیتار الکتریک هشت سیم استفاده می‌کند. چراکه این گیتار فضای ریتمیک و هارمونیک گسترده‌تری را در اختیارشان می‌گذارد و به گفته مجدزاده قطعات تازه؛ تنظیم و آهنگسازی پیچیده‌تری را دارند.

در "کهت میان" اعضای اولیه هرکدام به دلایلی گروه را ترک کردند و همایون مجدزاده به تنهایی کهت میان را حفظ و با اعضای جدید کنسرت‌هایی را برگزار کرد. اعضای این گروه در طول سال‌های فعالیت‌شان دائماً در حال تغییر بوده‌اند. در این کنسرت نیز «ساسان سفلایی» جای «علی فراز» را در نوازندگی درامز گرفته است.

همایون مجدزاده که مؤسس و تنها عضو باقی‌مانده از گروه ابتدایی است؛ در خصوص عضو جدید گروه توضیح داد: در برخی قطعات این کنسرت فرم‌های متفاوتی از نظر نوازندگی درامز داریم که درامر جدید به خوبی توانسته است از پس اجرای آنها برآید.

در این اجرا همایون مجدزاده (گیتار الکتریک)، سعید مقدمی (گیتار الکتریک)، مصطفی صالحی (گیتار بِیس) و ساسان سفلایی (درامز) به نوازندگی می‌پردازند.

بلیت‌های کنسرت گروه «کهت‌میان» که در روز 6 مهر در سالن اصلی برج آزادی در دو سانس 19:30 و 22 برگزار خواهد شد، از طریق سایت ایران کنسرت به فروش می‌رسد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131