اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 805

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان
اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

یک گروه موسیقایی ۲۶ شهریورماه امسال پرفورمنس «شوق را در پستوی خانه نهان باید کرد» را در گالری ها و راهروهای خانه هنرمندان ایران برگزار می کند.

جلیل صادقی‌اشرافی سرپرست این پرفورمنس موسیقایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره محتوای اجرای این برنامه توضیح داد: پرفورمنسی که قرار است ساعت ۱۷ روز جمعه ۲۶ شهریور ماه در گالری ها و راهروهای خانه هنرمندان ایران برگزار شود به نوعی یک اجرای موسیقایی با شیوه ای کاملا متفاوت است که هدف ما این بوده که به مخاطب بگوییم موسیقی بد نیست و پدیده ای است که می توانیم به زیباترین شکل ممکن آن را در تقویت اندیشه و آرامش روح به کار ببندیم.

وی ادامه داد: طی ماه های اخیر و بعد از لغو برخی کنسرت‌ها شاهد پیامدهای منفی بودیم که تاثیر زیادی در این حوزه گذاشته بنابراین ما آمده ایم تا به سهم خود با اجرای یک پرفورمنس فضای موجود را به سمتی هدایت کنیم که اگر نگاه منفی به موسیقی داشته باشیم چه اتفاقاتی در فضای پیرامونی ما می افتد. به هر صورت آنچه ما در این فضای اجرایی به آن توجه کردیم تغییر در نگاه مخاطب اندیشمندی است که به موسیقی علاقه دارد و ما می خواهیم به او و مخاطبان دیگر نشان دهیم که موسیقی بد نیست.

این نوازنده سه تار در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد:  موسیقی در این پرفورمنس با شکل متفاوتی اجرا می شود و من ترجیح می دهم مخاطب در فضای اجرا با محتوای کار ما آشنا شود اما آنچه می توانم بگویم این است که بسیاری از سازهای موسیقی اصیل ایرانی در این اجرا مورد استفاده قرار می گیرد البته عمده فضای طراحی شده مبتنی بر ساز سه تار است.

پرفورمنس «شوق را درپستوی خانه نهان باید کرد» ساعت ۱۷ روز جمعه ۲۶ شهریور ماه به سرپرستی جلیل صادقی اشرافی در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131