اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 730

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان
اجرای یک پرفورمنس موسیقایی در خانه هنرمندان

یک گروه موسیقایی ۲۶ شهریورماه امسال پرفورمنس «شوق را در پستوی خانه نهان باید کرد» را در گالری ها و راهروهای خانه هنرمندان ایران برگزار می کند.

جلیل صادقی‌اشرافی سرپرست این پرفورمنس موسیقایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره محتوای اجرای این برنامه توضیح داد: پرفورمنسی که قرار است ساعت ۱۷ روز جمعه ۲۶ شهریور ماه در گالری ها و راهروهای خانه هنرمندان ایران برگزار شود به نوعی یک اجرای موسیقایی با شیوه ای کاملا متفاوت است که هدف ما این بوده که به مخاطب بگوییم موسیقی بد نیست و پدیده ای است که می توانیم به زیباترین شکل ممکن آن را در تقویت اندیشه و آرامش روح به کار ببندیم.

وی ادامه داد: طی ماه های اخیر و بعد از لغو برخی کنسرت‌ها شاهد پیامدهای منفی بودیم که تاثیر زیادی در این حوزه گذاشته بنابراین ما آمده ایم تا به سهم خود با اجرای یک پرفورمنس فضای موجود را به سمتی هدایت کنیم که اگر نگاه منفی به موسیقی داشته باشیم چه اتفاقاتی در فضای پیرامونی ما می افتد. به هر صورت آنچه ما در این فضای اجرایی به آن توجه کردیم تغییر در نگاه مخاطب اندیشمندی است که به موسیقی علاقه دارد و ما می خواهیم به او و مخاطبان دیگر نشان دهیم که موسیقی بد نیست.

این نوازنده سه تار در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد:  موسیقی در این پرفورمنس با شکل متفاوتی اجرا می شود و من ترجیح می دهم مخاطب در فضای اجرا با محتوای کار ما آشنا شود اما آنچه می توانم بگویم این است که بسیاری از سازهای موسیقی اصیل ایرانی در این اجرا مورد استفاده قرار می گیرد البته عمده فضای طراحی شده مبتنی بر ساز سه تار است.

پرفورمنس «شوق را درپستوی خانه نهان باید کرد» ساعت ۱۷ روز جمعه ۲۶ شهریور ماه به سرپرستی جلیل صادقی اشرافی در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.