گروه «ساکن روان» در فرهنگسرای نیاوران کنسرت می‌دهد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in کنسرت ها بازدید: 771

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

گروه «ساکن روان» در فرهنگسرای نیاوران کنسرت می‌دهد

گروه «ساکن روان» در فرهنگسرای نیاوران کنسرت می‌دهد

گروه «ساکن روان» در فرهنگسرای نیاوران کنسرت می‌دهد
گروه «ساکن روان» در فرهنگسرای نیاوران کنسرت می‌دهد

اولین کنسرت موسیقی گروه «ساکن روان» روزهای ۱۰ و ۱۱ دی ماه در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، گروه موسیقی تلفیقی «ساکن روان» به سرپرستی بصیر فقیه نصیری و خوانندگی احسان غلامی بیرقدار، ساعت 21 در فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‌رود.

این گروه فعالیت حرفه ای خود را ازسال 80 آغاز کرده و تاکنون مجوز دو آلبوم به نام های «ساکن روان» و «گاهی درخشش آفتاب» را از دفتر موسیقی دریافت کرده است. اولین آلبوم این گروه درسال 91 وارد بازار شده و آلبوم گاهی درخشش آفتاب بزودی وارد بازار موسیقی کشور خواهد شد.

بصیر فقیه نصیری سرپرست و آهنگساز گروه «ساکن روان» درخصوص این اجرا اظهار داشت:گروه دراولین اجرای خود 14 قطعه اجرا می کند. تعداد 6 قطعه این اجرا از آلبوم اول گروه و بقیه قطعات از آلبوم جدید است. موسیقی گروه نیز تلفیقی ازموسیقی کلاسیک ،راک و فرم موسیقی ایرانی است.

 گروه ساکن روان دراین کنسرت قطعاتی چون چنین یگانه خواهدبود، دستت را به من بده، بی توخاکسترم، میوه های ملال، جهانی درآرامش، بادها، بدرود، به تو بگویم و آرام باش را اجرا خواهد کرد. سهیل فقیه نصیر با ساز گیتارالکتریک، فرشاد رمضانی با ساز گیتاربیس، امیرعلی طاهری درامز، یگانه حسینی نیا ویولن و شقایق صادقی با ساز فلوت اعضای گروه در این اجرا خواهند بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131