آغاز تور کنسرت آمریکای محمد معتمدی

نوشته شده توسط persianartmusic. ارسال در کنسرت ها

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

معتمدی تیتراژ مستند ایران را در هلند خواند/ آغاز تور کنسرت آمریکا

معتمدی تیتراژ مستند ایران را در هلند خواند

آغاز تور کنسرت آمریکای محمد معتمدی

معتمدی تیتراژ مستند ایران را در هلند خواند/ آغاز تور کنسرت آمریکا
معتمدی تیتراژ مستند ایران را در هلند خواند/ آغاز تور کنسرت آمریکا

محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی با اشاره به خوانندگی تیتراژ سری جدید مستند «ایران» از آغاز تور کنسرت های آمریکا پروژه «قصیده» بعد از پایان کنسرت های اروپا خبر داد.

محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی که هم اکنون در تور کنسرت های آمریکا پروژه «قصیده» حضور دارد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تازه‌ترین فعالیت های موسیقایی خود بیان کرد: به تازگی با پایان گرفتن ساخت موسیقی متن سری جدید مستند «ایران» به تهیه کنندگی حسین طاهری، کارگردانی ایرج عاشوری و آهنگسازی افشین عزیزی خوانندگی بخش هایی از موسیقی متن و همچنین تیتراژ کار را به اتمام رسانده ام که با توجه به حال و هوای متفاوت این مجموعه تصور می کنم کار خوبی تقدیم مخاطبان می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ضبط موسیقی این مجموعه مستند که برای تلویزیون ساخته می شود، مصادف با برگزاری تور کنسرت های بنده در اروپا و آمریکا شده در یک تجربه که برای خودم هم جالب بود آهنگساز اثر چند روز پیش بخشی از موسیقی کار را برایم فرستاد و من هم طی مدت اقامتم در هلند تیتراژ پایانی مجموعه را که با شعر افشین یداللهی آماده شده در استودیو «بیز» آمستردام تولید کردم. البته تا آن جا که می دانم سری جدید مستند «ایران» در ۱۲ قسمت پخش خواهد شد که قسمت اول به استان قزوین اختصاص خواهد داشت.

این خواننده موسیقی ایرانی با اشاره به تور کنسرت های آمریکا گفت: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته مدتی است تور کنسرت های آمریکا پروژه «قصیده» آغاز شده و علاوه بر اجرا مرکز هنری «کلیو لند» در تالارهایی چون کارنگی هال نیویورک، لایسنرهال واشنگتن دی سی و مرکز فرهنگی هنری برکلی بوستون کنسرت هایی را برگزار می کنیم.

معتمدی در پایان صحبت های خود توضیح داد: کنسرت قصیده بر اساس قابلیت های مشترک موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی فلامنگوی اسپانیا شکل گرفته که آهنگسازی بخش ایرانی این پروژه بر عهده من بوده است و سینا جهان آبادی و حبیب مفتاح به عنوان نوازندگان ایرانی گروه همراه خواهند بود. پروژه قصیده تاکنون در رویدادهایی چون فستیوال فلامنكوی خِرِز(جنوب اسپانیا)، فستیوال فلامنكوی سویل(جنوب اسپانیا)، فستیوال مورگن لند (اوسنابروك – آلمان)، فستیوال فلامنكوی آمستردام، تئاتر رازا (اوترخت- هلند)، فستیوال فلامنكوی مادرید (اسپانیا)، فستیوال فلامنكوی رُم- ایتالیا، سالن بزرگ موزیك خِبا آمستردام و فستیوال كرِمس اتریش اجرا داشته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    ساز مورد علاقه خود را انتخاب کنید

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • آيا مي توان رديف دستگاه هاي موسيقي را فقط با بمل و ديز اجرا كرد؟

    آيا مي توان رديف دستگاه هاي موسيقي را فقط با بمل و ديز اجرا كرد؟ برای اجرای یک دستگاه یا آواز، نخست باید به فواصل آن توجه کرد، که اگر مطابق با فواصل موجود در سازهای غیر ایرانی (سازهای با فواصل نیم پرده ای) باشند، می شود این دستگاه ها یا آوازها را با این سازها اجرا کرد. مثل دستگاه ماهور. ولی نکته ای مهم وجود دارد و آن اینکه دستگاه ها و آوازهای موسیقی ایرانی، هر کدام از گوشه هایی تشکیل شده اند که ممکن است مطابق با گوشه های ابتدایی دستگاه نباشند. مثلا در دستگاه ماهور، گوشه "دلکش" در ماهور آمده ولی از نظر فواصل مطابق دستگاه "شور" است، پس با اینکه در ماهور آمده ولی علامت های تغییر دهنده آن مانند دستگاه شور است. حال اگر ما بخواهیم ماهور را با سازی مثل گیتار اجرا کنیم، وقتی به گوشه دلکش می رسیم، باید فواصل شور را اجرا کنیم که در حالت طبیعی امکان پذیر نیست. در گذشته و زمانی که سازهای غیر ایرانی وارد ایران شدند، چند راهکار برای اجرای دستگاه های ایرانی در نظر گرفته شد. (به غیر از سازهای زهی مثل ویولن که مشکلی از نظر فواصل نداشت). یک راه این بود که سازی مثل…

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131