نهمین روز جشنواره و اجراهای پنجشنبه

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in جشنواره موسیقی فجر 94 بازدید: 4813

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

نهمین روز جشنواره و اجراهای پنجشنبه

نهمین روز جشنواره و اجراهای پنجشنبه
نهمین روز جشنواره و اجراهای پنجشنبه

در نهمین روز جشنواره موسیقی فجر، هفت کنسرت روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا، 29 بهمن‌ماه فرهاد فخر‌الدینی چوب رهبری خود را در مقابل ارکستر ملی به حرکت درمی‌آورد. این کنسرت ساعت 18:15 در تالار وحدت آغاز می‌شود و براساس برنامه‌ی اعلام‌شده توسط ستاد جشنواره، 14 قطعه‌ی موسیقی توسط ارکستر ملی نواخته خواهد شد.

همین تالار در ساعت 21 میزبان هنرمندی فرانسوی به نام «آلدو رومانو» (نوازنده‌ی فرانسوی) است که در سبک جَز برای علاقه‌مندان می‌نوازد.

نوای موسیقی ایرانی و فلامنکوی سهراب پورناظری و «آنتینو ری» (هنرمند اسپانیایی سبک فلامنکو) در ساعت 21 از برج میلاد تهران شنیده خواهد شد.

سالن رودکی در ساعت 18:15 شاهد هنرنمایی گروه «کُر ارکستر سمفونیک تهران» به رهبری رازمیک اوحانیان خواهد بود.

مازیار فلاحی در ساعت 18:15 و گروه «رستاک» ساعت 21 در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران می‌خوانند.

همچنین با اجرای گروه «آوای موج» از استان بوشهر در ساعت 19، شبی با حال‌وهوای جنوبی در فرهنگسرای نیاوران تجربه خواهد شد.

 

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131