فعالیت گروه موسیقی"خورشید" ادامه خواهد داشت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 304

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فعالیت گروه موسیقی"خورشید" ادامه خواهد داشت

واحد مرکزی خبر، مهر: در کنار سرپرستی گروه شهناز برای اجرای کنسرت گروه موسیقی"خورشید" نیز برنامه ریزی خواهیم داشت. مجید درخشانی با اعلام این خبر گفت: گروه موسیقی "خورشید" از یک سال گذشته تا کنون قطعاتی رابرای اجرا تمرین کرده است اما به دلیل مشغله های کاری من و تشکیل گروه "شهناز"عملا کنسرتی برگزار نشد ولی طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است اواخر بهمن ماه کنسرت این گروه در مجتمع فرهنگی آسمان برگزار شود. سرپرست گروه موسیقی خورشید در ادامه افزود : علاوه بر برگزاری کنسرت گروه خورشید قرار است یک اجرای تصویری برای ثبت این قطعات ضبط کنیم تا همزمان با اجرای زنده این کنسرت دی وی دی آن نیز در دسترس مخاطب قرار گیرد.

وی با اشاره به قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود گفت : بخش اول این کنسرت به اجرای قطعاتی از ساخته های خودم اختصاص دارد که به صورت گروه نوازی در دستگاه ماهور اجرا می شود در قسمت دوم برخی از ساخته های خودم و آقای حسن دوست نوازنده تار گروه خورشید در راک ماهور به روی صحنه می رود ؛ بخش پایانی هم به اجرای قطعاتی در دستگاه همایون اختصاص دارد. این آهنگساز در ادامه با اشاره به تمرین گروه "شهناز"برای اجرا در قونیه گفت : گروه موسیقی شهناز با همان ترکیب گذشته مشغول تمرین قطعات این اجرا است ، در این کنسرت علاوه بر اجرای قطعاتی با عنوان"مرغ خوشخوان" در دستگاه همایون وهمچنین قطعاتی از آلبوم"رندان مست" ؛ قطعه "آهنگ خیال " نیز اجرا می شود.

وی در پایان به سازهایی که در اجرای قونیه نواخته خواهد شد اشاره کرد و گفت : علاوه بر "صراحی" و "بم ساز" که سال گذشته در اجرای گروه شهناز اجرا شد در تازه ترین اجرای این گروه موسیقی سازهایی چون "کرشمه "و "ساغر" نیز نواخته می شود.

دوم آذر هشتاد و هشت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131