فعالیت گروه موسیقی"خورشید" ادامه خواهد داشت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 343

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

فعالیت گروه موسیقی"خورشید" ادامه خواهد داشت

واحد مرکزی خبر، مهر: در کنار سرپرستی گروه شهناز برای اجرای کنسرت گروه موسیقی"خورشید" نیز برنامه ریزی خواهیم داشت. مجید درخشانی با اعلام این خبر گفت: گروه موسیقی "خورشید" از یک سال گذشته تا کنون قطعاتی رابرای اجرا تمرین کرده است اما به دلیل مشغله های کاری من و تشکیل گروه "شهناز"عملا کنسرتی برگزار نشد ولی طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است اواخر بهمن ماه کنسرت این گروه در مجتمع فرهنگی آسمان برگزار شود. سرپرست گروه موسیقی خورشید در ادامه افزود : علاوه بر برگزاری کنسرت گروه خورشید قرار است یک اجرای تصویری برای ثبت این قطعات ضبط کنیم تا همزمان با اجرای زنده این کنسرت دی وی دی آن نیز در دسترس مخاطب قرار گیرد.

وی با اشاره به قطعاتی که در این کنسرت اجرا می شود گفت : بخش اول این کنسرت به اجرای قطعاتی از ساخته های خودم اختصاص دارد که به صورت گروه نوازی در دستگاه ماهور اجرا می شود در قسمت دوم برخی از ساخته های خودم و آقای حسن دوست نوازنده تار گروه خورشید در راک ماهور به روی صحنه می رود ؛ بخش پایانی هم به اجرای قطعاتی در دستگاه همایون اختصاص دارد. این آهنگساز در ادامه با اشاره به تمرین گروه "شهناز"برای اجرا در قونیه گفت : گروه موسیقی شهناز با همان ترکیب گذشته مشغول تمرین قطعات این اجرا است ، در این کنسرت علاوه بر اجرای قطعاتی با عنوان"مرغ خوشخوان" در دستگاه همایون وهمچنین قطعاتی از آلبوم"رندان مست" ؛ قطعه "آهنگ خیال " نیز اجرا می شود.

وی در پایان به سازهایی که در اجرای قونیه نواخته خواهد شد اشاره کرد و گفت : علاوه بر "صراحی" و "بم ساز" که سال گذشته در اجرای گروه شهناز اجرا شد در تازه ترین اجرای این گروه موسیقی سازهایی چون "کرشمه "و "ساغر" نیز نواخته می شود.

دوم آذر هشتاد و هشت