بابک رضایی: نازنین آقاخانی فقط در تمرین ها ارکستر را رهبری می کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 356

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


بابک رضایی: نازنین آقاخانی فقط در تمرین ها ارکستر را رهبری می کند

موسیقی هنری ایران: مدیر عامل انجمن موسیقی گفت : ارکستر سمفونیک تهران پس از هر اجرا تمرینات خود را ادامه می دهد به همین دلیل از نازنین آقاخانی دعوت شد به عنوان رهبر ارکستر تمرینات گروه را همراهی کند و هیچ صحبتی مبنی بر رهبری ایشان در اجراهای رسمی از ابتدا وجود نداشته است.

بابک رضایی ضمن بیان این مطلب درخصوص کم و کیف تمرینات ارکسترسمفونیک تهران به خبرنگار مهر گفت : بعد از اجرای ارکسترسمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی، تمرینات ارکستر با یک هفته استراحت از سرگرفته شد؛ در همین راستا از خانم نازنین آقاخانی و آقای کاشف دو رهبر جوانی که در رشته آهنگسازی تحصیل و ارکسترهای مختلفی را در اروپا رهبری کرده اند و همچنین مورد تایید آقای چکناواریان بوده اند را دعوت کردیم تا رهبری ارکستر را در دوران تمرینات به عهده بگیرند؛ در واقع درنظر داشتیم شرایط همکاری رهبران جوان با ارکستر سمفونیک تهران را فراهم کنیم و برنامه ای برای اجرای کنسرت رسمی با این دو رهبر مهمان نداریم.

وی در ادامه صحبت های خود به تازه ترین اجرای ارکستر سمفونیک تهران اشاره کرد و گفت : ارکستر سمفونیک تهران به مناسبت هفته دفاع مقدس سمفونی "مقاومت" به آهنگسازی و رهبری مجید انتظامی را از تاریخ ۳۱ شهریور ماه به مدت یک هفته در تهران و برخی از شهرستان اجرا می کنند و طبق صحبت های انجام شده قرار است در کرمانشاه ، همدان و فارس این سمفونی اجرا شود.

مدیرعامل انجمن موسیقی در پایان با اشاره به روند راه اندازی مجدد ارکسترملی گفت : برای راه اندازی ارکستر موسیقی ملی انجمن موسیقی مجری معاونت هنری وزارت است و تا زمانی که ابلاغی صورت نگیرد انجمن نمی تواند کاری از پیش ببرد؛ به همین دلیل منتظر صدور ابلاغیه و اجرایی کردن تصمیمات معاونت هنری برای راه اندازی مجدد ارکستر موسیقی ملی هستیم.

دوم مرداد هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131