عطا جنگوک فقط دو اثر موسیقی بختیاری از خود به یادگار گذاشت

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 281

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


عطا جنگوک فقط دو اثر موسیقی بختیاری از خود به یادگار گذاشت

موسیقی هنری ایران: زنده یاد عطا جنگوک بجز دو آلبوم "مال کنون" و "هی جار" هیچ اثری در حوزه موسیقی بختیاری نداشته است .

پریوش بیاتی همسرزنده یادعطا جنگوک ضمن بیان این مطلب، با اشاره به خبر انتشار یک اثر موسیقی بختیاری به خبرنگار مهرگفت : چندی پیش خبری مبنی بر انتشار آلبومی با عنوان "شولیز" با نظارت همسرم در یکی از خبرگزاری ها منتشر شد که این خبر صحت ندارد.

وی در ادامه افزود : لازم می دانم به اطلاع عموم هنرمندان و هنردوستان به خصوص بختیاری های عزیز برسانم که استاد در زمانی که درقید حیات بود دو اثر ماندگار و ریشه دار در فرهنگ ایل بختیاری به نام های "مال کنون" و "هی جار" با صدای زنده یاد علاءالدین مسعود بختیاری منتشر کرد و غیر از این دو اثر درزمینه موسیقی بختیاری هیچ اثر دیگری از این هنرمند به یادگار نمانده است.

پریوش بیاتی در پایان افزود : از همین رو استاد جنگوک بر آلبوم بختیاری "شولیز" که قرار است توسط موسسه تصویر دنیای هنر منتشر شود هیچ نظارتی نداشته است.

دوم مرداد هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131