خواننده موسیقی مندیر: کپی رایت موسیقی ایران را فلج می کند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 356

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

خواننده موسیقی مندیر: کپی رایت موسیقی ایران را فلج می کند

موسیقی هنری ایران: خواننده موسیقی معروف "مندیر" و دزپارت،با اشاره به وجود کپی رایت در موسیقی کشور گفت: تکثیر و توزیع غیر قانونی نوارهای موسیقی باعث فلج شدن این هنر در آینده خواهد شد. "محمد ملک مسعودی "سه شنبه در حاشیه چهارمین جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین ایران در بروجن در گفت وگو با ایرنا افزود:وجود کپی رایت در موسیقی ایران انکار ناپذیر است و این گلایه هنرمندان موسیقی می باشد چرا که کپی رایت تکثیر و بهره برداری غیر قانونی از یک اثر است که سالها بر روی آن زحمت کشیده است.
به گفته وی،به دلیل وجود کپی رایت و نبودقانون حمایت از ناشران و مولفان،برخی از هنرمندان موسیقی از ارایه کاست های جدید موسیقایی در بازار خوداری می کنند.
این پدید آورنده موسیقی سنتی و نواحی ایران و مدرس موسیقی مقامی و ردیفی کشور گفت: خلاقیت در موسیقی سنتی ایران نیازمند حمایت مسوولان فرهنگی کشور می باشد و خلاقیت نباید تنها به تولید یک ملودی خلاصه شود.
مسعودی افزود:حمایت از موسیقی سنتی نواحی مختلف ایران برای جلوگیری از نابودی این نوع از موسیقی ضروری و الزامی است و موسیقی نواحی ایران از جایگاه مهمی برخوردار است و باید از این موسیقی سنتی ایرانی حمایت کرد.
وی اظهارداشت:برگزاری جشنواره های مختلف موسیقی نواحی، آموزش جوانان و برگزاری دوره های آموزشی برای حفظ و نگهداشت این میراث بزرگ ایرانی تاثیر به سزایی خواهد داشت.
خواننده مندیر گفت: در راستای حفظ و نگهداشت و اشاعه موسیقی نواحی ایران به نسل جوان گامهای مهمی برداشته شده، اما این حرکتها نیازمند حمایت همه جانبه مسوولان فرهنگی کشور است.
مسعودی اظهار داشت: هم اکنون جوانان در ارایه موسیقی نواحی مختلف ایران حرکت های مطلوبی را انجام می دهند و پشتیبانی از جوانان می تواند در آنها ایجاد انگیزه کند.
وی، نبود حامی در توسعه موسیقی نواحی و سنتی ایران را از آسیبهای این نوع از موسیقی دانست و گفت: برای رسیدن موسیقی به دست مخاطبان باید از پدیدآوردگان موسیقی سنتی حمایت کرد.
به گفته وی، برگزاری جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین نقش مهمی در حفظ و ارایه موسیقی نواحی مرکزی ایران به ویژه مناطق زاگرس نشین دارد.
به گزارش ایرنا،در دومین روز از این چهارمین جشنواره موسیقی زاگرس نشینان تکنوازان و شش گروه نواز برنامه های موسیقایی خود را اجرا کردند و نوای موسیقی نواحی مرکزی ایران در بروجن طنین انداز شد.
جشنواره موسیقی زاگرس نشینان ایران با حضور از استانهای اصفهان، فارس، خوزستان، لرستان، بوشهر، کرمانشاه ، کردستان کهکیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است.
این استاد موسیقی محلی و مقامی ایران به عنوان مهمان در چهارمین جشنواره موسیقی مناطق زاگرس نشین ایران در بروجن حضور یافت.

ششم مرداد هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131