ارسلان کامکار: نازنین آقاخانی رهبری ارکستر را به خوبی می شناسد

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 540

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ارسلان کامکار: نازنین آقاخانی رهبری ارکستر را به خوبی می شناسد

موسیقی هنری ایران: ارسلان کامکار گفت : نازنین آقاخانی رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران حرفه خود را به خوبی می شناسد و به پیچ و خم قطعات وارد است و متاسفم که ارکستر سمفونیک تهران به رهبری وی اجازه اجرای عمومی نگرفت.

سرگروه نوازندگان ویولن ارکسترسمفونیک تهران ضمن بیان این مطلب در خصوص میزان آمادگی ارکسترسمفونیک تهران در گفتگو با خبرنگار مهر گفت : پس از اجرای ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی تمرین ارکستر به رهبری خانم نازنین آقاخانی ادامه پیدا کرد و نوازنده ها تجربه خوبی را با ایشان کسب کردند؛ به اعتقادمن خانم آقاخانی یکی از نواندیش ترین رهبران جوانی است که می تواند در بهبود شرایط ارکسترسمفونیک تهران مفید باشد در همین راستا ارکستر سمفونیک تهران پس از رفتن شهرداد روحانی ، با حضور این رهبر جوان افت نکرد و در حال حاضر در بهترین شرایط از جهت کیفی قرار دارد.

ارسلان کامکار در ادامه با انتقاد ازعدم اجرای ارکسترسمفونیک تهران به رهبری نازنین آقاخانی گفت : طبق برنامه ریزی انجام شده قرار بر این بود که پس از پایان تمرین ها ارکسترسمفونیک تهران به رهبری نازنین آقاخانی چهارشب اجرای عمومی داشته باشد ولی متاسفانه علیرغم اعلام این خبر تنها یک شب به شکل خصوصی این کنسرت برگزار شد و این درحالی است که اگر ارکستر سمفونیک تهران به رهبری خانم آقاخانی برگزار می شد پیامدهای خوبی را هم برای ارکستر و هم برای هنر موسیقی به همراه داشت .

این نوازنده ویولن در ادامه افزود : یکی از مسائلی که نوازنده های ارکسترسمفونیک تهران را نگران کرده است و درباره آن با من صحبت می کنند مسئله حقوق و بیمه است به این معنا که در گذشته ماهانه حقوق دریافت می کردند اما درحال حاضر تصویب شده که برنامه ای حقوق بگیرند و این مسئله امنیت شغلی آنها را به خطر انداخته است و ارکستر سمفونیک تهران از جهت مسائل اداری در شرایط نابسامانی به سر می برد و اعضای ارکسترسمفونیک تهران احساس ثبات نمی کنند.

آهنگساز گروه موسیقی کامکار در پایان صحبت های خود به کنسرت این گروه موسیقی درسنندج اشاره کرد و گفت : چندی پیش کنسرتی را در جشنواره "ومد" در دو بخش فارسی و کردی در لندن به روی صحنه بردیم ؛ بخش عمده ای از قطعات این اجرا جدید بود و تنها چند قطعه قدیمی از ملودی های کردی دراین رپرتوار وجود داشت؛ در ادامه برنامه های گروه موسیقی کامکار همین برنامه را روز گذشته در سنندج به نفع بیماران سرطانی کردستان به روی صحنه بردیم و قرار است امشب نیز اجرای برنامه داشته باشیم و طبق برنامه ریزی انجام شده قرار است همین رپرتوار را بعد از ماه رمضان در تهران برگزار کنیم.

شانزدهم مرداد هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131