مجید انتظامی: متاسفانه مسوولان از سازها می ترسند

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 330

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مجید انتظامی: متاسفانه مسوولان از سازها می ترسند

موسیقی هنری ایران: موسیقدان مطرح کشور با بیان اینکه متاسفانه مسوولان از سازها می ترسند گفت: برپایی کنسرتهایی نظیر سمفونی مقاومت موجب از بین رفتن این ترس در مسوولان می شود.

'مجید انتظامی' چهارشنبه شب در حاشیه اجرای سمفونی مقاومت در سمنان به خبرنگار ایرنا گفت: سازها ترسی ندارند و استفاده نادرست از این سازها می تواند بحث برانگیز باشد.

وی با بیان اینکه این سازها گناهی ندارند در پاسخ به این سوال که چگونه می توان ترس مسوولان را از این سازها از بین برد گفت: اجرای تور کنسرتهایی نظیر اجرای این سمفونی در استانها می تواند این ترس را از بین ببرد.

وی با بیان اینکه مقاومت یک واژه بین المللی است اظهار داشت: مقاومت در ایران معنای دیگری دارد و اگر در دوران دفاع مقدس ایثارگران ایستادگی و جان خود را فدا نمی کردند ما امروز نمی توانستیم در رفاه و آسایش این فعالیتها را داشته باشیم.

انتظامی با بیان اینکه عمده فعالیتهای وی در حوزه دفاع مقدس است گفت: در این حوزه کارهای دیگری نیز در دست تهیه دارد.

رهبر ارکستر سمفونیک تهران حرکت دادن یک گروه ۱۵۰ نفره برای اجرای کنسرت در استانهای مختلف را کاری بزرگ خواند و گفت: این برنامه در گرگان، شیراز و تهران با تغییراتی به مناسبت هفته دفاع مقدس اجرا می شود.

دوم مهر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131