مدیر گروه موسیقی «سیاه و سپید»: نگاه مدرنی به موسیقی سنتی ایرانی داریم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 274

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر گروه موسیقی «سیاه و سپید»: نگاه مدرنی به موسیقی سنتی ایرانی داریم

موسیقی هنری ایران: مدیر گروه موسیقی «سیاه و سپید» از انتشار یک آلبوم از کنسرتی که قرار است در روز نهم مهرماه در تالار وحدت اجرا شود، خبر داد و گفت: تمام تمرین‌ها و اجرای گروه در تالار وحدت فیلمبرداری می‌شود به علاوه قرار است گروه یکباردیگر این قطعات را در استودیو اجرا کند و در قالب یک آلبوم صوتی منتشر کند.

پیمان میرآقاسی در گفت‌وگویی با خبرنگار ایسنا، درباره‌ی مشکلات گروه‌های جوان برای تمرین موسیقی گفت: وقتی گروه موسیقی کوچک باشد خانه اعضای گروه به سالن تمرین تبدیل می‌شود و ما حدود ۱۰ ماه است که برای تمرین نوبتی در خانه‌های یکدیگر تمرین می‌کنیم تا سرو صدای همسایه‌ها کمتر در بیاید.

مدیرگروه «سیاه و سپید» درباره حمایت دفتر موسیقی وزارت ارشاد و انجمن موسیقی مطرح کرد: انجمن موسیقی از گروه های جوان حمایت می‌کند اما این حمایت به صورت پرداخت مالی نیست، اما به لحاظ تبلیغات و یا سالن کمک‌هایی را به گروه‌ها دارند.

وی ادامه داد: انجمن موسیقی ۵۰ درصد از فروش بلیط‌ها را برای خود برمی‌دارد و در ازای آن، تالار و چاپ آگهی‌ها را برعهده می‌گیرد.

آقاسی هم‌چنین از برگزاری کنسرت این گروه در گرگان خبر داد و گفت: بعد از اجرای گروه در تالار وحدت در شهرستان گرگان نیز به اجرای موسیقی خواهیم پرداخت.

او درباره‌ی مهمترین شاخصه کنسرت گروه «سیاه و سپید» بیان کرد: یک جریان در انتخاب شعر این کنسرت وجود دارد که حس دو عنصر «باد و باران» را دنبال می‌کند و یک شکل سناریویی دارد.

او توضیح داد: در این کنسرت نگاه مدرنی به موسیقی سنتی ایرانی شده است و با رعایت جذابیت موسیقی ایرانی قطعات به صورت چندصدایی تنظیم شده است.

دوم مهر هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131