مدیر گروه موسیقی «سیاه و سپید»: نگاه مدرنی به موسیقی سنتی ایرانی داریم

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 294

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر گروه موسیقی «سیاه و سپید»: نگاه مدرنی به موسیقی سنتی ایرانی داریم

موسیقی هنری ایران: مدیر گروه موسیقی «سیاه و سپید» از انتشار یک آلبوم از کنسرتی که قرار است در روز نهم مهرماه در تالار وحدت اجرا شود، خبر داد و گفت: تمام تمرین‌ها و اجرای گروه در تالار وحدت فیلمبرداری می‌شود به علاوه قرار است گروه یکباردیگر این قطعات را در استودیو اجرا کند و در قالب یک آلبوم صوتی منتشر کند.

پیمان میرآقاسی در گفت‌وگویی با خبرنگار ایسنا، درباره‌ی مشکلات گروه‌های جوان برای تمرین موسیقی گفت: وقتی گروه موسیقی کوچک باشد خانه اعضای گروه به سالن تمرین تبدیل می‌شود و ما حدود ۱۰ ماه است که برای تمرین نوبتی در خانه‌های یکدیگر تمرین می‌کنیم تا سرو صدای همسایه‌ها کمتر در بیاید.

مدیرگروه «سیاه و سپید» درباره حمایت دفتر موسیقی وزارت ارشاد و انجمن موسیقی مطرح کرد: انجمن موسیقی از گروه های جوان حمایت می‌کند اما این حمایت به صورت پرداخت مالی نیست، اما به لحاظ تبلیغات و یا سالن کمک‌هایی را به گروه‌ها دارند.

وی ادامه داد: انجمن موسیقی ۵۰ درصد از فروش بلیط‌ها را برای خود برمی‌دارد و در ازای آن، تالار و چاپ آگهی‌ها را برعهده می‌گیرد.

آقاسی هم‌چنین از برگزاری کنسرت این گروه در گرگان خبر داد و گفت: بعد از اجرای گروه در تالار وحدت در شهرستان گرگان نیز به اجرای موسیقی خواهیم پرداخت.

او درباره‌ی مهمترین شاخصه کنسرت گروه «سیاه و سپید» بیان کرد: یک جریان در انتخاب شعر این کنسرت وجود دارد که حس دو عنصر «باد و باران» را دنبال می‌کند و یک شکل سناریویی دارد.

او توضیح داد: در این کنسرت نگاه مدرنی به موسیقی سنتی ایرانی شده است و با رعایت جذابیت موسیقی ایرانی قطعات به صورت چندصدایی تنظیم شده است.

دوم مهر هشتاد و نه