انتقاد مهدی وجدانی از نبود مجلات موسیقی در نمایشگاه مطبوعات

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 365

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

انتقاد مهدی وجدانی از نبود مجلات موسیقی در نمایشگاه مطبوعات

موسیقی هنری ایران: مهدی وجدانی آهنگساز «سمفونی ظهور» از این که مجلاتی که به موضوع موسیقی می‌پردازند و یا پایگاه اطلاع رسانی موسیقی ایران در نمایشگاه مطبوعات غرفه ندارند، ابراز تاسف کرد.

وجدانی در نمایشگاه مطبوعات و در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: موسیقی جدا از آنکه به انسان آرامش می‌بخشد، برای درمان نیز استفاده می‌شود و کاربردهای بسیاری دارد.

اما امروز در نمایشگاه مطبوعات از این که هیچ مجله‌ی مرتبط با موسیقی را پیدا نکردم احساس غریبگی کردم.

وجدانی ادامه داد: اگر موضوع موسیقی نباید در کشور مطرح شود، خب در هیچ یک از مطبوعات و مجلات نیز نامی از آن برده نشود،اما حالا که موسیقی در کشور کار می‌شود باید برای آن جایگاهی در نظر گرفته شود.

مهدی وجدانی افزود: از این که نمایشگاه مطبوعات به آشپزی، کودک، جرثقیل ، معدن و غیره می‌پردازد، اما هیچ فکری برای موسیقی نمی‌کند متاسفم.

داریوش نصیری کارگردان نیز که در این بازدید او را همراهی می‌کرد، افزود: متاسفانه در تلویزیون و رسانه‌ی ملی ایران فجیع‌ترین صحنه‌های تصادف و صحنه‌های دلخراش دیگری از جنگ را نشان می‌دهند اما هیچ‌گاه یک ساز موسیقی که نشان از فرهنگ و هنر ایران دارد، نشان داده نمی‌شود.

دهم آبان هشتاد و نه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا میدانید

  • چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

    چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟

      چه سازی را برای یادگیری موسیقی انتخاب کنیم؟ (نکته: این نوشته، برای کسانی است که در انتخاب ساز مردد بوده و نیاز به راهنمایی دارند). شاید نخستین پرسش برای کسی که، ایده و آشنایی با موسیقی ندارد، و قصد یادگیری موسیقی داری این باشد: چه سازی را انتخاب کنم؟ انتخاب ساز، کاملا سلیقه ای است، و انتخاب ساز، در واقع انتخاب و دنبال کردن سلیقه فرد و برداشت شخص از موسیقی است. برای انتخاب ساز به منظور یادگیری موسیقی، چند عامل نقش مهمی دارند که به آنها اشاره میکنیم: سلیقه و علاقه فرد به صدای سازی که یا دیده، یا صدایش را شنیده، و آشنایی هرچند اندک نسبت آن ساز دارد. شکل ظاهری ساز نیز نقش به سزایی در انتخاب دارد. کسی که آشنایی چندانی با موسیقی ندارد، برای شروع نوازندگی و انتخاب، به شکل ظاهری ساز نیز نظر دارد. سبک و کاربرد ساز یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز است. در واقع کاربرد ساز در سبک های موسیقی پاپ، کلاسیک، سنتی و... میتواند یکی از مهمترین نکات در انتخاب ساز باشد. مشورت و راهنمایی صحیح، می تواند راه بسیار خوبی برای انتخاب ساز باشد. ولی در نهایت، خود شخص است که تصمیم گیرنده نهایی است. چند توصیه…

از ما بپرسید

  • چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه

    چگونگي برقراري ارتباط نوازنده با مخاطب روي صحنه برقراری ارتباط نوازنده در حین اجرای زنده، با شوندگان حاضر در سالن، مبحثی بسیار جدی و جالب است که برای تحلیل و چگونگی و راه های مختلف برای تاثیر گذاری بیشتر آن نیاز به نوشتاری مفصل دارد که به زودی در مورد آن، در این سایت بحث شده و نوشته هایی برای خواندن شما عزیزان آماده و عرضه خواهد شد. بیست و هفتم خرداد هشتاد و نه  

درباره ی موسیقی هنری ایران

logo persian004 موسیقی هنری ایران، نخستین روزنامه الکترونیکی روزانه موسیقی ایران

همکاری: پیام به این شماره تلگرام
09226521131