امیر توسلی خبر داد: آلبوم موسیقی مختارنامه با قالب جدیدی منتشر می‌شود

نوشته شده توسط persianartmusic Posted in گفت و گو بازدید: 574

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

امیر توسلی خبر داد: آلبوم موسیقی مختارنامه با قالب جدیدی منتشر می‌شود

موسیقی هنری ایران: امیر توسلی(سازنده‌ی موسیقی سریال مختارنامه) در حاشیه‌ی افتتاح نمایشگاه عکس این مجموعه در تالار وحدت گفت: موسیقی این سریال به صورت یک آلبوم جداگانه منتشر می‌شود.

امیر توسلی در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به روند ساخت موسیقی این مجموعه گفت: همانگونه که داستان مختارنامه از اتفاقات کربلا و پیش از آن به سمت قیام مختار حرکت می‌کند؛ موسیقی متن آن نیز با حال و هوای سریال تغییر می‌کند.

وی ادامه داد: ضبط بخش‌های تازه‌ی موسیقی این سریال ادامه دارد. ما هم‌اکنون وارد بخش جدیدی از این موسیقی این سریال شده‌ایم که به بخش‌های مربوط به قیام مختار مربوط می‌شود. بخش‌هایی از این موسیقی در تالار وحدت و با حضور ارکسترال بزرگ ضبط می‌شود.

توسلی درباره تغییراتی که در موسیقی عنوان‌بندی آغازین این مجموعه به وجود آمده است، گفت: قبل از ساخت موسیقی سریال؛ طرحی را داشتیم که اجرای این طرح به دلایلی عملی نشد ناچار موسیقی سریال به این‌گونه که در قسمت‌های اول شنیده شد؛ ساخته شد. اما پس از پخش چند قسمت؛ همانگونه که سریال وارد مرحله‌ جدیدی شد؛ نیاز دیدیم که موسیقی تیتراژ نیز با حال و هوای سریال هماهنگ شود.

وی ادامه داد: تا اینجای کار به نوعی موسیقی مختار مقداری خلوت بوده است و هرچند گرایش آن به سمت موسیقی فوکلریک و سنتی بوده است؛ اما آرام‌آرام حجم آن درحال زیاد شدن است و هر میزان که به قیام مختار نزدیک می‌شویم؛ موسیقی نیز افزایش پیدا می‌کند.

توسلی با بیان این مطلب که؛ در ساخت موسیقی این سریال؛ بر موسیقی سنتی خودمان تکیه داشتم، درباره بحث‌هایی که پیرامون تیتراژ پایانی این سریال پیش آمده نیز گفت: مشکل خاصی در این حوزه وجود نداشت. خانم بحرینی که لالایی تیتراژ پایانی سریال را می‌خواند؛ خود نیز نه تنها با این قضیه مشکلی نداشت بلکه به نظر می‌رسید خودشان هم در جریان شکایت نبوده‌اند. من به هیچ عنوان نمی‌دانم که این جریان از کجا شکل گرفت. البته بعداز آنکه رئیس صدا و سیما از ایشان دعوت کردند و ایشان مورد تقدیر قرار گرفتند، موضوع کاملا حل شد و امروز دیگر بحث حقوقی درحشایه لالایی وی وجود ندارد.

توسلی درباره ارائه‌ی موسیقی این مجموعه به صورت مجزا نیز گفت: ساخت موسیقی مختارنامه بخش آخر خود را طی می‌کند. همانگونه که گفتم بخشی از آن در تالار وحدت ضبط خواهد شد و سپس آلبوم موسیقی این مجموعه به صورت مستقل ارائه می‌شود اما روشی که آلبوم ارائه خواهد شد؛ روش جدیدی است که من ترجیح می‌دهم فعلا درباره آن صحبت نکنم.

هفتم دی هشتاد و نه